شناسهٔ خبر: 43520341 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

اجرای نیت 27 میلیارد ریالی موقوفات در زنجان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای نیت 27 میلیارد ریالی موقوفات در زنجان در امور فرهنگی خبر داد.

صاحب‌خبر -

حجت‌الاسلام مختار کرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد:  با وجود شیوع ویروس کرونا، از ابتدای امسال طرح‌های فرهنگی مختلفی در استان زنجان و محل نیات واقفین اجرایی شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه اجرای نیت واقفین در دهه ولایت و برگزاری برنامه‌های مختلف از جمله نیات اجرایی شده است، اضافه کرد: اجرای طرح بصیرت عاشورایی به مدت دو ماه و طرح شمیم حسینی نیز از دیگر طرح‌های اجرایی در 6 ماهه نخست بوده است.

وی همچنین از اجرای طرح نسیم انتظار نیز خبر داد و  گفت: در ایام تابستان نیز طرح نشاط معنوی برای دانش‌آموزان و دانشجویان اجرایی شد.

کرمی با اشاره به اینکه طرح نشاط معنوی با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای 3 هزار نفر اجرایی شد، تصریح کرد: این افراد شامل یک هزار و 200 پسر و یک هزار و 800 دانش‌آموز و دانشجوی دختر بودند.

وی ادامه داد: در مجموع طی نیمه نخست امسال 27 میلیارد ریال در امور فرهنگی از محل عواید موقوفات استان زنجان هزینه شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بیان کرد: طرح مهر تحصیلی از جمله این طرح‌ها بود که در قالب 700 بسته برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

وی ادامه داد: طرح مهر تحصیلی در قالب هزینه‌کرد 6 موقوفه اجرایی شد و در قالب آن بسته‎های تحصیلی تهیه و بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: بسته مهر تحصیلی شامل «کیف، دفتر و لوازم التحریر» متناسب با نیاز دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

وی گفت: طرح مهر تحصیلی در راستای سیاست حمایتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در همه استان‌های کشور اجرایی شد.

کرمی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در راستای سیاست‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر جامعه، امسال نیز اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های تحصیلی در میان دانش‌آموزان نیازمند کرده است.

انتهای پیام/73005/ق

نظر شما