شناسهٔ خبر: 43500511 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: موج | لینک خبر

علیرضا رئیسی:

پلیس از شنبه آینده برخورد جدی ‌تر همراه با جریمه کرونایی را آغاز می کند

طبق اعلام معاون بهداشت وزارت بهداشت در یک برنامه تلویزیونی پلیس از شنبه آینده برخورد جدی‌تر همراه با جریمه کرونایی آغاز می کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه روزانه ۴۰ هزار تست کرونا در کشور گرفته می‌شود، اظهار داشت: با افزایش تست‌های بیشتر تعداد افراد کرونایی هم بیشتر شناسایی می‌شود.

وی، دلیل افزایش تعداد مبتلایان در چند روز اخیر را افزایش تعداد تست از ۲۵ هزار به ۴۰ هزار تست در روز اعلام کرد.

رئیسی، علت افزایش فوتی‌ها را هم رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد و افزود: به مرور زمان تعدادی از استان‌ها به ویروس کرونا گرفتار شدند. بعد از هر دوره تعطیلات و عادی سازی شرایط خیز بیشتر ابتلاء به کرونا هم بیشتر شد.

وی با بیان اینکه میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ۴۲ درصد رسیده است، گفت: در مرحله نخست غربالگری بیش از ۷۸ میلیون نفر با تلفن ۴۰۳۰ غربالگری شدند.

رئیسی با نگاهی به عملکرد چند ماهه وزارت بهداشت در خصوص بیماری کرونا ، افزود: مرحله دوم غربالگری در اردیبهشت ماه گذشته برای افراد آسیب پذیر انجام شد. روزهای نخست تست کرونا درکار نبود.

وی گفت: بیماری فقط کرونا نیست، به غیر از بیماران کرونایی، بیماران قلبی و دیگران هم در بیمارستان‌ها بستری اند و به خدمات بهداشتی و درمانی احتیاج دارند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ، ادامه داد: در کشور ما از جمله کشورهایی بود که برای دست کم ۱۳۰۰ شغل پروتکل و دستور العمل‌های بهداشتی نوشته شد.

رئیسی درباره محدودیت‌های تردد در تعطیلات آینده گفت: محدودیت فقط تردد بین شهری و استان‌ها نیست. محدودیت تردد در درون شهری هم وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین سفر از دو استان تهران و البرز به سمت شمال کشور انجام می‌شود، افزود: شرط ایجاد محدودیت تردد در چند روز گذشته که برای ۵ شهر انجام شد، قرار گرفتن در وضعیت قرمز و کلانشهری بودن آن بوده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، از هفت استراتژی وزارت بهداشت برای تشدید کنترل شرایط کرونایی خبر داد و گفت: تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمک پلیس و نیروی انتظامی، نظارت و بازدید متخصصان بهداشتی و مردمی بر اماکن مختلف از جمله راهکارهای مقابله با کرونا است.

وی افزود: از شنبه آینده پلیس برخورد جدی‌تر همراه با جریمه را آغاز خواهد کرد.

نظر شما