شناسهٔ خبر: 43497649 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

در سطح استان اردبیل کمبود آرد نداریم/ برخورد جدی با نانوایی‌های متخلف

رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: هیچ نوع کمبودی در آرد نداریم و به اندازه کافی گندم در سیلوها ذخیره‌سازی شده و در تحویل آن به کارخانه‌های آردسازی مشکلی وجود ندارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل، رامین صادقی با تاکید به ذخیره سازی گندم در سیلوها به اندازه کافی اظهار کرد: در سطح استان اردبیل کمبود آرد نداریم.

وی تشدید بازرسی از نانوایی‌ها را در اولویت فعالیت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل در روزهای اخیر عنوان کرد و گفت: در سطح استان تعداد یک هزار و ۹۱۸ واحد نانوایی سهمیه پز و ۷۳۷ واحد نیمه یارانه‌ای در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان صمت اردبیل از تقسیم سطح شهر اردبیل به ۵ مسیر برای بازرسی بهتر خبر داد و افزود: واحدهای نانوایی اردبیل با ۱۰ نفر بازرس با اولویت گزارشات مردمی اعلام شده به سامانه ۱۲۴ مورد بازرسی قرار گرفته و تمام موارد از قبیل کم فروشی، گران فروشی، رعایت یا عدم رعایت موجودی آرد در کارتکس‌های نانوایان ثبت و توسط بازرس امضای می‌شود.

وی با اشاره به ۱۸ هزار و ۸۳۷ مورد بازرسی از نانوایی های فعال در سطح استان و تشکیل یک‌هزار و ۴۶ پرونده برای نانوایان متخلف در سطح استان طی شش ماهه نخست امسال اظهار کرد: این تعداد پرونده به ارزش تقریبی هفت میلیارد و ۳۸۹ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۱۲۹ ریال پس از تکمیل برگ گزارش بازرسی، برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان اردبیل ارسال شده است.

صادقی به قطع سهمیه آرد ۱۱۷ واحد نانوایی در این مدت اشاره کرد و گفت: طبق مصوبات کارگروه آرد و نان استان از بابت تخلفات مکرر، سهمیه آرد تعداد ۱۱۷ واحد نانوایی در طول ۶ ماه اول ۱۳۹۹ به طور موقت قطع شده و ملزم به پرداخت جریمه نقدی شدند.

وی به مردم در خصوص فراوانی آرد و نبود مشکل در این خصوص اطمینان داد و گفت: هیچ نوع کمبودی در آرد نداریم و به اندازه کافی گندم در سیلوها ذخیره‌سازی شده و در تحویل آن به کارخانه‌های آردسازی مشکلی وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در بخش دیگری از سخنانش به تشویق نانوایان قانون‌مند و بهداشتی اشاره کرد و اذعان داشت: نانوایانی که طبق مصوبات قوانین موجود در رعایت وزن چانه، کیفیت نان و همچنین در نوع و میزان پخت، فعالیت رضایت بخشی داشته باشند با افزایش سهمیه آرد تشویق خواهند شد.

صادقی با اعلام اینکه افزایش قیمت اخیر در آرد مربوط به آرد یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای نیست افزود: متأسفانه عده‌ای سودجو به بهانه کسب منفعت، بازار سیاه آرد راه انداخته و دست به احتکار آرد و یا کم فروشی نان زده‌اند که به شدت با این خاطیان برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه هر کیسه آرد باید در وقت مقرر پخته شده و به مشتریان ارائه شود، گفت: برای جلوگیری از هر گونه تخلف مقرر شده تعداد سهمیه آرد بر مبنای ساعت مقرر پخته شود و هر نانوایی آرد را زودتر از بقیه تمام کند علاوه بر برخورد شدید، قطع سهمیه خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با تاکید بر رعایت ساعت پخت توسط نانوایان تصریح کرد: نانوایان موظف هستند جدول ساعاتی که به آنها ارائه شده را در محل دید عموم نصب کرده و نسب به رعایت آن جدیت داشته باشند.

انتهای پیام/3463/

نظر شما