شناسهٔ خبر: 43431731 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

عبدالله: مردم افغانستان از جنگ خسته‌اند

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به جنگ‌های داخلی کشورش، گفت: مردم افغانستان از درگیری و جنگ خسته شده اند. کارشناسان وکیل‌آنلاین درباره تکلیف مالکیت در آپارتمانها از حیث مشاع بودن یا اختصاصی بودن ملک توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان- «عبدالله عبدالله» یکشنبه شب در برنامه گفت‌ وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، اظهار کرد: مردم افغانستان می‌دانند که ما می‌خواهیم در کشور صلح و امنیت سراسری برقرار شود و زمینه برای گفت‌وگوها وجود دارد و مذاکرات با طرف مقابل نیز آغاز شده است.

وی با بیان اینکه «باید در عمل نشان دهیم که به موضوع صلح علاقه‌مند هستیم» ادامه داد: امیدواریم پیشرفت موضوع کاهش خشونت برای مردم افغانستان محسوس باشد چراکه ایجاد صلح، تقاضا و خواسته اصلی مردم افغانستان است.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی افغانستان آمادگی لازم برای مذاکره را دارد، اما طالبان هنوز موافقت نکرده و امیدواریم تا بتوانیم به نتیجه مناسب دراین زمینه برسیم.

عبدالله تصریح کرد: حداقل خواست افغان‌ها، امنیت حین مذاکرات صلح افغانستان است؛ صلح در افغانستان به سود همه کشورها خواهد بود؛ جنگ داخلی برای کشور ما بسیار گران تمام شده و اجماع نسبی برای موفق شدن پروژه صلح در افغانستان وجود دارد.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به اینکه تعیین سرنوشت مردم باید از طریق رأی آزاد در افغانستان باشد، یادآور شد: دو طرف باید بر روی یک بسته جامعه به توافق برسند که نتیجه آن برای همه مردم افغانستان باید مورد قبول باشد.

وی تأکید کرد: مردم پس از چهار دهه جنگ داخلی و فرسایشی دیگر خسته شده اند، اگر گفت‌وگوها به نتیجه نرسد به این معناست که جنگ ادامه پیدا می‌کند و ادامه جنگ نیز به معنای درد و رنج برای مردم افغانستان است.

«عبدالله عبدالله» رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان پیش از ظهر یکشنبه برای یک سفر سه روزه و دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران درباره راه‌های گسترش روابط دوجانبه و صلح و ثبات افغانستان وارد تهران شد.

عبدالله ظهر یکشنبه با حضور در وزارت امور خارجه با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

/انتهای پیام/

ایرنا

نظر شما