شناسهٔ خبر: 43407554 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

تلاش برای افزایش حقوق فرهنگیان سراسر کشور

رئیس دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر تحقق توسعه و سازندگی کشور با سرمایه گذاری در نظام تعلیم و تربیت بیان کرد توسعه و سازندگی کشور مرهون نظام تعلیم و تربیت است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ حسین خنیفر، رییس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به جمعیت 930 هزار نفری معلمان نجیب کشور، از میزان حقوق دریافتی این قشر فرهنگی سخن گفت و افزود: انصافا نجابت معلم درسی بزرگ برای جامعه است. چرا که با حقوق متعارف دریافتی در صدد اداره خانواده و توجه و تمرکز بیش از پیش بر تحقق اهداف آموزشی و پرورشی کشور است.

اوتلاش و اقدام موثر وزیر آموزش و پرورش، برای افزایش حقوق فرهنگیان سراسر کشور با اجرای طرح رتبه بندی را حرکتی ستودنی اعلام کرد و گفت: با پایه گذاری اقدامات اولیه این طرح طی سنوات گذشته و پیگیری و اقدامات موثر حاجی میرزایی، شاهد افزایش حقوق فرهنگیان و معلمان عزیز بودیم.

خنیفر حرکت و اقدامات صورت گرفته در راستای ترمیم حقوق معلمان را مهم خواند و افزود: اقدامات اخیر به ترمیم حقوق معلمی کمک شایان توجهی کرد.

او تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونا، تحریم ها و محدودیت های اعمال شده نمی توان از میزان تورم و مشکلات حاکم بر کشور غافل بود.

دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به نفت خیز بودن کشور و اثرگذار بودن این منبع درآمدی در ترمیم معیشت عموم، خصوصا فرهنگیان خاطر نشان کرد: ایران کشوری نفت پایه است و بسیاری از مخارج کارمندی و اداری از معبر نفت گذر می کند. بنابراین آموزش و پرورش هم از این امر مستثنی نیست.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر نقش موثر معلم در خصوص تضمین کیفیت نظام آموزشی کشور اظهار کرد: با توجه به این نکته مهم و کلیدی، معلم نمی تواند نسبت به انجام خیلی کارها اقدام نماید. چرا که بسیاری از معلمان ما به سختی کار دوم و یا سوم انجام می دهند.

خنیفر، در پایان توسعه و سازندگی کشور را مرهون نظام تعلیم و تربیت دانست و تصریح کرد: هرچه قدر برای نظام تعلیم و تربیت هزینه شود، جای دوری نمی‌رود و صد درصد سرمایه ‌گذاری است. آن هم سرمایه ‌گذاری برای سال‌های آتی است.

 

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

نظر شما