شناسهٔ خبر: 42911088 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

راه یاب ملل کردستان شهروند اراک را با شکست بدرقه کرد

سنندج - ایرنا - تیم والیبال راه یاب ملل کردستان در چهارمین دیدار خود موفق شد تیم شهروند اراک را با شکست بدرقه کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، هفته چهارم مسابقات لیگ برتر والیبال کشور عصر چهارشنبه با دیدار تیم‌های راه یاب ملل کردستان و شهروند اراک در سالن ۱۲۰۰ نفری زاگرس مریوان پیگیری شد.

تیم راه یاب ملل کردستان که سه بازی نخست خود را واگذار کرده بود در این بازی موفق ظاهر شد و با نتیجه سه بر یک حریف اراکی خود را شکست داد و به اولین پیروزی خود در لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور دست یافت.

ست اول این بازی با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ به نفع شهروند اراک به پایان رسید اما تیم راه یاب ملل کردستان در ادامه در سه ست پیاپی با نتایج ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۷ بر ۲۵ حریف خود را شکست دهد و سه امتیاز حساس این بازی را به دست بیاورد.

تیم راه یاب ملل کردستان در سه بازی ابتدایی لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور برابر سایپای تهران، سپاهان اصفهان و فولاد سیرجان شکست خورده بود.

تیم راه یاب ملل کردستان با این پیروزی اولین برد خانگی خود را کسب کرد و با سه شکست و یک پیروزی در جدول ۱۵ تیمی لیگ برتر باشگاه های کشور در جایگاه ۱۲ قرار گرفت و این تیم هفته آینده در بازی پنجم خود در لیگ برتر به مصاف تیم هورسان رامسر می رود این بازی روز چهارشنبه ۹ مهر ماه به میزبانی رامسر ساعت ۱۶ برگزار خواهد شد.

مسابقات لیگ برتر والیبال کشور امسال با نام «جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» با حضور ۱۵ تیم نسبت به سال‌های گذشته حداقل یک ماه زودتر آغاز شد بنابراین در سال جاری با فشردگی کمتری برای باشگاه‌ها پیگیری خواهد شد.

در این دوره از رقابت‌ها ۱۵ تیم شهرداری ورامین، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، شهرداری ارومیه، پیکان تهران، شهرداری گنبد کاووس، شهرداری قزوین، هورسان رامسر، آذر باتری ارومیه، خاتم اردکان، سایپا تهران، شهداب یزد، فولاد سیرجان، راه‌یاب ملل کردستان، لبنیات هراز آمل و شهروند اراک حضور دارند.

در دور مقدماتی این دوره از رقابت‌ها، تیم‌ها در قالب یک گروه به صورت رفت و برگشت با هم مسابقه می‌دهند و سپس هشت تیم برتر راهی مرحله پلی‌آف خواهند شد.

دیدارهای مرحله پلی‌آف نیز در سه مرحله پیگیری می‌شود که در مرحله نخست پلی‌آف لیگ برتر والیبال سال جاری، هشت تیم برتر دور مقدماتی با هم روبه‌رو می‌شوند و تیم‌های پیروز دو مسابقه از سه دیدار، به مرحله بعدی راه خواهند یافت.

تیم راه یاب ملل کردستان که در فصل گذشته این مسابقات با نام راه یاب ملل مریوان حضور پیدا کرده بود پس از فراز و نشیب فراوان بر سر حضور و یا عدم حضور در لیگ برتر بدلیل نبود حامی مالی در واپسین لحظات و در فاصله کمتر از یک هفته به شروع مسابقات با هدف حفظ سهمیه استان و روشن ماندن چراغ والیبال کردستان به عنوان تیم پانزدهم لیگ بسته شد، این در حالی است که سایر تیم ها نه تنها بازیکنان مورد نظر خود را جذب کردند بلکه تمرینات آمادگی خود را به اتمام رسانده و هر کدام به منظور آمادگی بیشتر مسابقات دوستانه نیز داشته‌اند.

نظر شما