شناسهٔ خبر: 42909995 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

با حضور اسحاق جهانگیری؛

فاز ۲ فولاد سازی فولاد کاوه به بهره براری می رسد

بندرعباس - مدیرعامل این شرکت فولادسازی در هرمزگان از آمادگی مرحله ۲ فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به عنوان بزرگترین سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، علی دهاقین عصر چهارشنبه در نشست خبری که در این کارخانه فولادی برگزار شد، با بیان اینکه فازدوم فولاد سازی با ظرفیت ۱.۲ میلیون تن با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید، بیان داشت: مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با سرمایه گذاری ۳۱۱ میلیون یورو از سوی بنیاد مستضعفان در مدار تولید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با بهره برداری از مرحله دوم این مجموعه، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید شمش در کشور و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش اضافه شده و ظرفیت تولید در این شرکت به سالانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن شمش فولادی خواهد رسید.

دهاقین با بیان اینکه با احتساب ظرفیت تولید در فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش سهم تولید فولاد در این شرکت حدود ۱۰ درصد تولید فولاد کشور افزایش می‌یابد افزود: این میزان تولید باعث می شود تا رتبه فولاد کاوه جنوب کیش در میان تولیدکنندگان فولاد کشور از جایگاه هفتم به رده چهارم ارتقا یابد.

دهاقین با تاکید بر احداث فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش در سال جهش تولید و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: برای نخستین بار در کشور یک خط تولید فولادی به صورت کامل به دست متخصصان ایرانی انجام شد و این موفقیت بزرگ در شرایطی به دست آمد که کشور و صنعت فولاد ایران تحت سخت ترین تحریم های خارجی قرار داشت.

وی با اشاره به نقش احداث مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در اشتغال‌زایی نیروهای بومی استان هرمزگان گفت: با بهره‌برداری ازمرحله دوم فولاد کاوه جنوب کیش اشتغال مستقیم و غیرمستقیم فعلی کارخانه به دو برابر افزایش خواهد یافت که همگی از جوانان متخصص و نیروهای بومی استان هرمزگان خواهند بود.

دهاقین خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری برای احداث فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش بزرگترین سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان بوده و در آینده با راه اندازی کارخانه های کنسانتره و گندله به تکمیل زنجیره تولید فولاد منجر می شود.

به گفته دهاقین مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش واقع در غرب بندرعباس روز شنبه ۵ مهر با حضور معاون اول رییس جمهوری و رییس بنیاد مستضعفان بهره برداری می شود.

نظر شما