شناسهٔ خبر: 42804734 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

آزادسازی ۲۲۰ هکتار زمین با احکام قضایی/ ثبت سند هزار و ۷۵۴ هکتار از رودخانه‌ها به نام شرکت آب منطقه‌ای/ عزم جزم قوه قضاییه برای برخورد با زمین‌خواران

خبرگزاری میزان-مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه عزم جزم قوه قضاییه برای برخورد با متخلفین و زمین‌خواران امری ستودنی است، گفت: تا پایان سال گذشته ۶۱ سند به وسعت هزار و ۷۵۴ هکتار از رودخانه‌ها به نام شرکت آب منطقه‌ای ثبت و در پنج ماه اخیر ۱۷ سند صادر شده است. ارتکاب هیچ جرمی نمی‌تواند زن را از مهریه‌اش محروم کند. کارشناسان وکیل‌آنلاین در این مورد توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -
سید حسن رضوی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره برخورد مناسب قوه قضاییه در مقابله با زمین خواری اظهار کرد: طی چند سال گذشته و با روی کار آمدن آیت‌الله رئیسی بر مسند قوه قضاییه، حساسیت در خصوص برخورد با زمین‌خواری، رودخانه‌خواری، کوه‌خواری و دریاچه‌خواری در کشور شدت یافته و خوشبختانه قوه قضاییه ضمن شناسایی افراد متخلف همکاری مناسبی با مجموعه آب تهران داشته است.

طی سه سال گذشته قریب به ۲ هزار حکم قضایی برای مجموعه آب تهران صادر شد
مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران تصریح کرد: طی سه سال گذشته قریب به ۲ هزار حکم قضایی برای مجموعه آب تهران صادر شد که از این تعداد بالغ بر ۷۵ درصد احکام اجرا شد و اجرای این احکام باعث آزادسازی اراضی فراوانی شد.

وی افزود: تصرفات ۵ هزار و ۲۰۰ مورد در استان تهران شناسایی شد و پیش بینی می‌شود حدود ۶۰۰ هکتار تصرف شده است.
رضوی بیان کرد: از سال ۹۲ تا ۹۷ تعداد احکام صادر از قوه قضاییه حدود ۸۶۵ مورد بود که با اجرای این احکام ۷۳ هکتار زمین را آزاد کنیم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران عنوان کرد: در سال ۹۷ به تنهایی ۳۷۸ مورد حکم صادر شد و توانستیم ۸۱ هکتار از اراضی را آزاد کنیم و در سال ۹۸ بالغ بر ۲۸۷ حکم صادر شد که توانستیم ۴۱۲ هکتار را آزاد کردیم.

وی افزود: در پنج ماهه اول سال جاری حدود ۱۸۵ حکم از دستگاه قضایی صادر شد که توانستیم بالغ بر ۲۲.۵ هکتار زمین را آزاد کنیم به عبارتی در چند ساله گذشته با تشدید فعالیت از سال ۹۷ تا ۶ ماه اول سال ۹۹ قریب ۲۲۰ هکتار از اراضی تصرفی آزاد شد و تعداد احکام اجرا شده ۱۷۱۵ مورد بوده است.

حدود ۱۳ هزار و ۱۷۶ هکتار از اراضی واقع در بستر رودخانه استان تهران در سامانه کاداستر ثبت و بارگذاری شده
رضوی بیان کرد: گام مثبت قوه قضاییه در همراهی با آب منطقه‌ای از سوی مجموعه ثبت و اسناد بوده که حدود ۱۳ هزار و ۱۷۶ هکتار از اراضی واقع در بستر رودخانه استان تهران در سامانه کاداستر ثبت و بارگذاری شده، این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران تصریح کرد: اتفاقا نادری که در ۲ سال اخیر به وقوع پیوسته و باعث دلگرمی برای برخورد عملی با زمین خواری و رودخانه خواری شده صدور سندمالکیت است.

سند به وسعت ۱۷۵۴ هکتار از رودخانه‌ها به نام شرکت آب منطقه‌ای ثبت شده
وی افزود: تا پایان سال گذشته ۶۱ سند به وسعت هزار و ۷۵۴ هکتار از رودخانه‌ها به نام شرکت آب منطقه‌ای ثبت و در پنج ماه اخیر ۱۷ سند صادر شده که حدود یک سوم سند‌های صادر شده در سنوات گذشته است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران بیان کرد: حدود ۶۱۳ هکتار سند صادر شده و جای تقدیر از عملکرد قوه قضاییه و ثبت اسناد دارد، ما بسیار امیدوار هستیم که با همراهی و همکاری بسیار خوب میان استان تهران و با مجموعه قوه قضاییه و دادگستری تهران عملکرد بهتری به جا بگذاریم تا دست متصرفین و کسانی که به اموال مردم دست درازی می‌کنند، کوتاه شود.

رضوی بیان کرد: شرکت آب منطقه‌ای به عنوان عامل اجرایی در ماده ۳۰ است با این وجود با استفاده از احکام قضایی تعیین تکلیف می‌شود، در کمیسیون‌ها یک قاضی حضور دارد که تصمیم گیرنده اصلی و اعتراضات مردمی را رسیدگی می‌کند و بر اساس حکم ایشان چاه‌های مجاز و غیر مجاز رسیدگی می‌شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران تصریح کرد: محور این مباحت قوه قضاییه و قضات شریفی است که همکاری مناسبی داشته اند و به نتایج قابل قبولی دست پیدا کرده ایم.

عزم جزم قوه قضاییه برای برخورد با متخلفین و زمین خوران امری ستودنی است
وی ادامه داد: عزم جزم قوه قضاییه برای برخورد با متخلفین و زمین‌خواران امری ستودنی است و تقاضا داریم در کار‌های جاری شرکت‌های دولتی که در زمینه بحث تحریم با محدودیت و موانع زیادی مواجه هستند تسهیل گری داشته باشند و در مقابل هجمه‌های خارجی و داخلی از مدیران جسور و جوان حمایت لازم را انجام دهند.
 
انتهای پیام/

نظر شما