شناسهٔ خبر: 42804422 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: رویدادایران | لینک خبر

۸ عاملی که سبب کاهش سرعت وای فای می‌شود

صاحب‌خبر -  گاهی اوقات، این مشکل در تنظیمات روتر یا سرویس ضعیف ارائه شده توسط شرکت ارائه دهنده سرچشمه می‌گیرد. اما بیشتر اوقات، اتصال WiFi بد به دلیل وجود اشیا یا مبلمان خاصی که در خانه داریم بسیار نزدیک به روتر یا رایانه‌های ما ایجاد می‌شود.
در این مطلب به شما می‌گوییم دشمنان اصلی WiFi کدام آیتم هستند. نکات مفیدی را در انتهای مقاله خواهید یافت که می‌توانید از آن‌ها برای جلوگیری از آنتن دهی ضعیف استفاده کنید، آن‌ها را از دست ندهید!
۱. سطوح و مبلمان فلزی
۸ موردی که می‌توانند وای فای شما را ضعیف کند
فلز رسانا است، به این معنی که الکتریسیته را جذب می‌کند. از آنجا که WiFi شما امواج الکترومغناطیسی را آزاد می‌کند، هر سطح فلزی یا شیء در خانه شما از انتشار امواج جلوگیری می‌کند. اگر می‌خواهید ارتباط اینترنت شما بدون مشکل کار کند، لازم است روتر را از فلز دور کنید.
۲. دیوار‌های آجری و سنگی
۸ موردی که می‌توانند وای فای شما را ضعیف کند
برخی از انواع دیوار‌ها سیگنال WiFi شما را متوقف می‌کنند. در بین رایج‌ترین مواد که مانع از اتصال قابل اعتماد می‌شود، سنگ مرمر، سیمان، بتن، گچ و آجر است. این مسئله توضیح می‌دهد که چرا در خانه‌های ۲ طبقه معمولاً افراد در یکی از طبقه‌ها اینترنت ضعیف را تجربه می‌کنند. برای رفع این مشکل، روتر خود را در یک منطقه باز و به دور از دیوار‌ها قرار دهید.
۳. آینه‌ها
۸ موردی که می‌توانند وای فای شما را ضعیف کند
ماده‌ای که به ما امکان می‌دهد بازتاب خود را در آینه مشاهده کنیم، سیگنال منتشر شده توسط روتر را نیز منعکس می‌کند. این شیء به عنوان یک سپر عمل می‌کند و باعث می‌شود اتصال به اینترنت مشکل شود. هنگامی که به روتر نزدیک باشد، می‌تواند باعث شود استحکام سیگنال کندتر و ناپایدار باشد.
۴- یخچال و ماشین لباسشویی
۸ موردی که می‌توانند وای فای شما را ضعیف کند
به عنوان یک قاعده کلی، وسایل برقی که دارای لوله‌هایی هستند که آب را در گردش خود قرار می‌دهند با سیگنال WiFi خیلی دوستانه نیستند آب می‌تواند مقداری از انرژی را از امواج بی سیم حفظ کند، که بر کیفیت اتصال به اینترنت تأثیر منفی می‌گذارد.
بیشتر بخوانید
۵- چراغ‌های کریسمس
۸ موردی که می‌توانند وای فای شما را ضعیف کند
چراغ‌های رنگارنگ کریسمس همچنین می‌تواند دلیل وجود سیگنال ضعیف WiFi در خانه باشد. آن‌ها دارای تراشه‌های درخشان هستند که یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌کنند که با امواج الکتریکی صادر شده توسط روتر شما در تعامل است. در ماه دسامبر، سعی کنید روتر خود را از درخت کریسمس دور نگه دارید.
۶. مانیتور کودک
۸ موردی که می‌توانند وای فای شما را ضعیف کند
این مانیتور‌ها یک تداخل ۲.۴ گیگاهرتز تولید می‌کنند، همان WiFi. وقتی ۲ یا چند دستگاه فرکانس یکسانی را منتقل می‌کنند، آن‌ها از هوا برای ارسال اطلاعات به جای انتقال امواج استفاده می‌کنند، مانند مورد بی سیم. اگرچه مانیتور‌های کودک معمولاً برای عملکرد صحیح به اتصال به یک شبکه نیاز دارند، از قرار دادن آن‌ها در نزدیکی روتر خودداری کنید.
۷. هواپیما‌های بدون سرنشین
۸ موردی که می‌توانند وای فای شما را ضعیف کند
هواپیما‌های بدون سرنشین همچنین با سرعت ۲.۴ گیگاهرتز کار می‌کنند، اما همه مدل‌ها این اختلال را ایجاد نمی‌کنند. همه این‌ها به میزان توان مورد نیاز هر مدل بستگی دارد.
۸. مایکروویو
۸ موردی که می‌توانند وای فای شما را ضعیف کند
این دستگاه دیگری است که دارای طیف فرکانس مشابه دستگاه مورد استفاده WiFi است. اگر روتر خود را در نزدیکی مایکروویو قرار داده اید، آن را به محلی بالاتر از سطح مایکروویو برسانید. این به طور قابل ملاحظه‌ای اثر منفی مایکروویو را در اتصال کاهش می‌دهد.
ترفند: چگونه می‌توان اتصال WiFi خود را ارتقا داد
۸ موردی که می‌توانند وای فای شما را ضعیف کند
اقدامات مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای بهبود ارتباط اینترنتی خود در خانه انجام دهید. اگر مرتباً با یک سیگنال بد روبرو هستید، آن‌ها را به خاطر بسپارید:
۱. بر اساس موارد ذکر شده در بالا، مکان مناسبی را برای قرار دادن روتر خود انتخاب کنید.
۲. روتر خود را به روز کنید.
۳. یک آنتن قدرتمند‌تر بدست آورید.
۴- وای فای خود را رمزگذاری کرده و با رمز قوی محافظت کنید، رمزی که به راحتی نمی‌توان حدس زد.
۵- یک تقویت کننده WiFi بخرید، همچنین به عنوان توسعه دهنده WiFi شناخته می‌شود.
۶. فقط از جدیدترین و مدرن‌ترین فن آوری‌های WiFi استفاده کنید.
۷. پهنای باند‌هایی که در ۵ گیگاهرتز کار می‌کنند، معمولاً ارتباطی بسیار سریعتر از سایرین ارائه می‌دهند، زیرا این کانال کمتر از باند ۲.۴ گیگاهرتزی شلوغ است.
۸- روتر را مجدداً تنظیم کنید، این عمل حافظه آن را پاک می‌کند و شما را قادر می‌سازد که به روزرسانی‌ها را نصب کنید.

برچسب‌ها:

نظر شما