شناسهٔ خبر: 42804415 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون استاندار کردستان: مقابله با دشمن در جبهه نوین جنگی وظیفه همه مردم است

سنندج - ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان با اشاره به دستاوردها و پیروزی‌های مردم ایران در جنگ تحمیلی مقابل قدرت‌های جهانی گفت: امروز باید با تاسی از این دستاوردها، در مقابله با دشمن در جبهه نوین جنگی (تحریم اقتصادی) نیز آماده باشیم.

صاحب‌خبر -

محمدابراهیم زارعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس یکی از دوران طلایی تاریخ ایران اسلامی برای پیروزی در مقابل تمام تهدیدهاست چرا که در این دوران سرزمین ما به صورت نیابتی از جانب قدرت‌های جهانی مورد حمله قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در این دوران باشکوه ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مردمی (بسیج) به پشتوانه و حمایت اقشار مختلف مردم، پایمردی و رشادت از خود نشان داده و توانستند با ایثار و فداکاری در مقابل نیروهای متجاوز بعثی که از جانب دشمنان نظام نوپای اسلامی حمایت می‌شد با همه توان بایستند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: ایران اسلامی در آن دوران توانست با اتکا به حمایت مردم و ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان در جنگی نا برابر پیروز شود و امروز نیز در جنگ‌ اقتصادی و تحریم‌ها نیازمند حمایتی همه جانبه همچون آن سال‌ها از ملت هستیم.

زارعی تاکید کرد: لازم است رشادت‌های ایثارگران و رزمندگان جنگ تحمیلی به نسل امروز و آینده ساز کشور بازگوی شود تا با درس از این فرهنگ، در جبهه‌های نوین جنگ دشمن علیه کشورمان نیز پیروز میدان باشیم.

وی افزود: دفاع مقدس یک رویداد متعلق به همه مردم و تمام نسل هاست، بنابراین در سنندج و دیگر شهرستان‌ها باید برنامه‌های هفته گرامیداشت دفاع مقدس پر محتوا با استفاده از همه ابزارها و امکانات برای آگاه سازی نسل جوان برگزار شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان با بیان اینکه در ویژه برنامه‌های دفاع مقدس رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم است، بر مشارکت دادن مردم در پر بارتر کردن برنامه‌های این هفته تاکید کرد.

در استان کردستان سه هزار نقطه یادمانی وجود دارد،   این استان در دوران جنگ تحمیلی ۳۵۶ بار بمباران شد و خون پاک ۲۶ هزار شهید از نیروهای مهاجر و انصار برای حفظ مرزهای این استان بر زمین ریخته شد.

۲۸ عملیات بزرگ در مرزهای این استان انجام شد،   ۵۵ هزار نفر مجروح جنگی و ۵۲۰ مناسبت دفاع مقدس در تاریخ استان کردستان وجود دارد،   مردم استان کردستان در دوران مختلف از جمله دفاع مقدس و مبارزه با اشرار و ضد انقلاب پنج هزار و ۴۰۰ نفر شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کردبه همین مناسبت در تقویم جمهوری اسلامی اسلامی ۳۱ شهریور تا ۶ مهر به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

نظر شما