شناسهٔ خبر: 42804399 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

ایندیپندنت: شکست ترامپ در انتخابات قریب الوقوع است؛ از ادعای تقلب تا تهدید دموکراسی

صاحب‌خبر -

شفقنا- ایالات متحده در بحبوحه همپوشانی چندین بحران قرار دارد. ویروس کرونا نزدیک به ۲۰۰۰۰۰ آمریکایی را به کام مرگ کشانده است و هنوز از کنترل خارج است. اعتراضات علیه تبعیض های نژادی در سراسر این کشور ادامه دارد و بیکاری تقریباً به بالاترین حد خود رسیده است.  همزمانی این بحران ها احتمال ریاست جمهوری یک دوره ای دونالد ترامپ را به یک احتمال کاملا واقعی تبدیل کرده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از ایندیپندنت،  شکست رئیس جمهور آمریکا برای دور دوم انتخابات در آمریکا امری است که در ۱۰۰ سال گذشته تنها چهار بار اتفاق افتاده است.
بنابراین گزارش، دولت ترامپ در مواجهه و مقابله با این چشم اندازهای نامطلوب برای انتخاب مجدد دست به یک کارزار بی سابقه برای تضعیف روند دموکراتیک در تلاش برای ماندن در قدرت زده است.
برخی از این تلاش ها در پشت درهای بسته ، برخی در دادگاه ها و برخی دیگر در مجامع عمومی انجام می شود که این تلاش های در کنار هم می توانند نقش تعیین کننده ای در نتیجه انتخابات امسال داشته باشند.

برگه های رای گیری
ترامپ مدعی تقلب در انتخابات است. این ادعا وقتی پررنگ شد که همه گیری ویروس کرونا باعث افزایش چشمگیر تقاضا برای رای گیری از طریق  پست شد.

ترامپ در این باره مدعی شد: یک پتانسیل فوق العاده برای تقلب رای دهندگان وجود دارد.  از آن زمان ، وی بارها ادعا کرده است که رای گیری از طریق نامه الکترونیکی باعث تقلب است.
این در حالیست که طبق یک نظرسنجی ، بیش از یک سوم آمریکایی ها قصد دارند در ماه نوامبر از طریق پست رای دهند.
این نظر سنجی ها همچنین تایید می کند که ۴۸ درصد رای دهندگان تصمیم دارند که به جو بایدن رأی دهند و فقط ۲۳ درصد به ترامپ رای می دهند.
بنابراین هرگونه تلاش برای کاهش سرعت ، محدود کردن یا مسدود کردن رأی گیری های پستی احتمالاً به نفع رئیس جمهور خواهد بود.

صندوق های رای
حملات ترامپ  فقط به آرای رایانه ای محدود نبوده است. وی  همچنین به طور مکرر صندوق های رأی گیری را هدف قرار داده است.
وی بدون هیچ مدرکی ادعا کرد که صندوق های رای در برابر تقلب آسیب پذیر هستند و می تواند منجر به انتخابات تقلبی شود.

اعتماد رای دهندگان
ایندیپندنت می نویسد: حتی اگر بسیاری از تلاش های دولت ترامپ برای تغییر رای افراد بی نتیجه باشد، باز هم می تواند تأثیر مخربی بر اعتماد رای دهندگان بگذارد و برخی افراد را از رای گیری باز دارد.
حملات بی سابقه کاخ سفید به روند انتخابات هشدارهای بی سابقه ای از سوی گروه های حق رأی و ناظران را به دنبال داشته است.
امسال ، برای اولین بار در تاریخ آمریکا، سازمان ارتقا دموکراسی در آمریکا که توسط جیمی کارتر ، رئیس جمهور پیشین این کشور تاسیس شد ، عنوان کرد: دولت دموکراسی در ایالات متحده رو به زوال است و در معرض تهدید شدید قرار دارد.
این مرکز توجه خود را معطوف تلاشهایی کرد که منجر به کاهش احتمالی اعتماد رای دهندگان خواهد شد. موضوعی که سایر کارشناسان نظارت بر انتخابات نیز نگران آن هستند.

روز انتخابات
دموکراسی آمریکایی با چالشهایی روبرو است که قبلاً آنها را ندیده است. آقای ترامپ حتی می گوید اکنون حاضر نیست در صورت شکست در انتخابات کاخ سفید را ترک کند.
براین اساس  بسیاری از ناظران از تلاش او برای مداخله در نتیجه نگرانند.
بنابراین گزارش، بسیاری از دموکرات ها به تلاش های احتمالی ترامپ برای جلوگیری از شمارش آرا اشاره می کنند.  چرا که ممکن است  شمارش آرا طول بکشد و ترامپ با مداخلاتی اجازه ندهد نتایج مشخص شود.
رئیس مرکز حقوقی مبارزات غیرحزبی و رئیس کمیسیون انتخابات فدرال توسط جمهوری خواهان، به واشنگتن پست گفت: ممکن است که او بگوید ، ما باید شمارش آرا را متوقف کنیم، زیرا همه آن رأی های غایب غیرقانونی هستند.
هیلاری کلینتون هم در این باره عنوان کرد: جو بایدن تحت هیچ شرایطی نباید تسلیم شود ، زیرا من فکر می کنم، روند شمارش آرا  طولانی خواهد شد.
به گزارش ایندیپندنت، تنها راه برای جلوگیری از چنین سناریویی، یک پیروزی قانع کننده با آرای بالا برای بایدن است.

این گزارش تلخیص شده است. اصل آن را اینجا ببینید.

نظر شما