شناسهٔ خبر: 42803479 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

معاون استاندار گیلان؛

دهیاران جلوی ساخت و ساز در حریم رودخانه ها را بگیرند

قاسم نژاد گفت: شهرداران و دهیاران جلوی ساخت و سازها در حریم و بستر رودخانه ها را بگیرند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تالش،«محمود قاسم نژاد» دوشنبه( ۳۱ شهریور) در جلسه بررسی مشکلات سیل تالش که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد بر امدادرسانی و حل مشکلات مردم در مناطق سیل زده تاکید کرد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، ساخت و ساز در حریم رودخانه ها را عامل اصلی خسارت های ناشی از سیل در تالش دانست و افزود: شهرداران و دهیاران از تجاوز به حریم رودخانه ها جلوگیری کنند.

 

وی با بیان اینکه ساخت و سازها در حریم رودخانه یک بخش به صورت آگانه و یک بخش دیگر به صورت ناآگانه انجام می شود، تصریح کرد: دستگاه های مرتبط به ساخت و ساز در حریم رودخانه ها نظارت داشته باشند.

 

قاسم نژاد خاطرنشان کرد: به قوانین ساخت و ساز و اصول فنی باید پایبند باشیم تا آسیب ها کاهش یابد و شاهد  اتفاقات تلخ نباشیم.

 

معاون استاندار گیلان به نقش آموزش در مقابله با بلایای طبیعی اشاره کرد و گفت: آموزش مردم در کاهش آسیب های ناشی از حوادث طبیعی تاثیرگذار است.

 

*تخریب ۱۰۰ درصدی ۱۰ واحد مسکونی در تالش

«محمد اکبرزاده» نیز در این جلسه،اظهارکرد: ۲۰۰ واحد مسکونی در تالش دچار آبگرفتگی کامل و ۱۰ منزل مسکونی نیز تخریب شدند.

 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان به مسدود شدن جاده‌های ارتباطی بیش از یکصد روستا در شهرستان تالش اشاره کرد و گفت: ۲۵ کیلومتر از طول معابر روستایی دچار آسیب شده است.

پایان پیام/163

نظر شما