شناسهٔ خبر: 42792088 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: صبا | لینک خبر

خاطره‌بازی با «مسافران مهتاب» مهدی فخیم‌زاده در شبکه مستند

مستند «گفتنی‌های نمکی» با موضوع چگونگی ساخت فیلم «مسافران مهتاب» مهدی فخیم زاده برای نخستین بار از شبکه مستند پخش می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «گفتنی‌های نمکی» به کارگردانی علی فروزان نژاد از تولیدات شبکه مستند سیماست که سه شنبه ۱ مهر ساعت ۲۲:۳۰ پخش می‌شود.

این مستند در مورد چگونگی ساخت فیلم «مسافران مهتاب» است که توسط مهدی فخیم‌زاده کارگردان و بازیگر فیلم روایت می‌شود، در این مستند مهدی فخیم‌زاده درباره بازیگری، کارگردانی و تولید این فیلم و سپس اکران آن در سینما و پخش آن در تلویزیون توضیح می‌دهد.

«مسافران مهتاب» یکی از فیلم‌های دهه شصت است که بر اساس یک سوژه مستند ساخته شده و فخیم زاده زمانی زیادی صرف پژوهش آن کرده است.

فخیم‌زاده با فیلم «مسافران مهتاب» در سینمای ایران مطرح شد و بعدها آثاری را برای سینما و تلویزیون تولید کرد؛ بخش مهمی از «گفتنی های نمکی» به خاطرات این کارگردان اختصاص دارد.

«گفتنی‌های نمکی» در موسسه سینمایی برگ سبز تولید شده است و از دیگر عوامل آن می‌توان به کارگردان: علی فروزان نژاد، تدوین و صداگذاری: زهره شیرخانی، مدیرتولید: امیر ابوالفتحی، تصویربردار: امیر امانزاده، صدابردار: پشوتن طهماسبی و تهیهکننده: نجمه اسدالهی اشاره کرد.

«گفتنی‌های نمکی» سه‌شنبه ساعت ۲۲:۳۰ و چهارشنبه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما