شناسهٔ خبر: 42788392 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: دانشجو | لینک خبر

معاون آموزشی علوم پزشکی تهران:

تمام دستیاران علوم پزشکی تهران بیمه مسوولیت شغلی می‌شوند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در سال تحصیلی جدید تمامی دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و فلوشیپ‌های گروه پزشکی تحت پوشش بیمه مسوولیت شغلی قرار می‌گیرند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، امیرعلی سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دستیاران مهمترین رکن درمان دانشگاه هستند و با وجود تلاش شبانه روزی در بیمارستان ها، از کمترین دریافتی برخوردارند.

وی افزود: خوشبختانه امسال خبر افزایش ۵۰ درصدی حق الزحمه دستیاران از وزارت بهداشت شنیده شد که هرچند ناچیز است، نشانگر توجه وزارت بهداشت به این موضوع بعد از سال‌های طولانی است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: با کمال خجالت عرض می‌کنم که دریافتی یک دستیار تخصصی بهترین دانشگاه کشور، از حداقل حقوق مصوب کارگران مصوب وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی پایین‌تر است. این اصلاً در شأن بهترین استعداد‌های پزشکی کشور نیست.

وی افزود: این عزیزان در مملکت مانده و ادامه تحصیل داده اند و به زودی نیروی تخصصی و فوق تخصصی کشور یعنی اعضای هیات علمی، مدیران و سیاستگذاران آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان کشور را تشکیل خواهند داد، بنابراین طبق مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران، در سال تحصیلی جدید تمامی دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و فلوشیپ های گروه پزشکی تحت پوشش بیمه مسوولیت شغلی قرار می گیرند.

سهراب پور بیان کرد: امید است که وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی، توجه بیشتری به مشکلات بسیار این افراد داشته باشند. قطعا هرچه در حل مشکلات دستیاران بکوشیم و در صورت نیاز سرمایه گذاری کنیم، خیلی زود برداشت خواهیم کرد و فواید آن به نفع سلامت کل جامعه خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از این فرصت استفاده می‌کنم و از تمامی دستیاران دانشگاه که در کارزار بی امان مبارزه با کروناویروس به طور شبانه روزی حماسه می‌آفرینند و صد‌ها نفر از آنان به این ویروس موذی مبتلا شده و تعدادی از آنان به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا کرده اند، صمیمانه سپاسگزاری و قدردانی می‌کنم.

نظر شما