شناسهٔ خبر: 42785607 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

بازی با اسم استراماچونی یک استراتژی کاملا اشتباه بود

آشوبی در مورد بلاتکلیفی استقلال در بحث سرمربیگری، گفت: اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد را مدیران این تیم باید پاسخش را بدهند اما بازی با اسم استراماچونی یک استراتژی کاملا اشتباه بود.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

فرزاد آشوبی در خصوص اینکه دیاباته و میلیچ باشگاه استقلال را به خاطر عدم پرداخت مطالبات‌شان تهدید کرده‌اند، اظهار داشت: ما باید از دو سمت این مسئله را بررسی کنیم؛ وجه اول این است که بازیکن حقش را می‌خواهد و باشگاه باید به تعهداتش عمل کند و به دیاباته و میلیچ و همینطور بازیکنان داخلی پول پرداخت کند، وجه دوم این است که اگر این اتفاق نیفتد و این بازیکنان فسخ کنند با توجه به قانون جدیدی که وضع شده خیلی برای استقلال سخت است که معادل ایرانی این بازیکنان را پیدا کند، به خصوص دیاباته که واقعاً جزو تاثیرگذارترین‌ بازیکنان این فصل استقلال است.

وی در مورد بلاتکلیفی استقلال در بحث سرمربیگری، ادامه داد: اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد را مدیران این تیم باید پاسخش را بدهند اما بازی با اسم استراماچونی یک استراتژی کاملا اشتباه بود. فقط این را می‌دانم که سرمربی باید هرچه زودتر مشخص شود چون زمان زیادی باقی نمانده که سرمربی جدید بتواند تغییرات مورد نظر خود را اعمال کند.

بازیکن پیشین استقلال درباره اینکه این تیم امسال توانست در فصل نقل‌وانتقالات بازیکنان اصلی و اسکلت تیمش را حفظ کند، تصریح کرد: شاید بهترین اتفاق برای هر تیم این باشد که شاکله و بازیکنان موثر خود را برای چند فصل در اختیار داشته باشد. نگاه مدیران ما باید بلند مدت باشد، آنها باید سرمایه‌های خود یعنی بازیکنان باکیفیت را حفظ کنند. این گونه، هم بازیکنان آرامش خاطر بیشتری دارند و هم باشگاه سرمایه‌های خودش را دارد، اما بحث ترانسفر با توجه به بند‌های قرارداد باعث می‌شود باشگاه هم سود ببرد.

آشوبی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در فوتبال ما، قرارداد‌ها یک ساله و به ندرت دو ساله است. واقعاً درک نمی‌کنم چرا قرارداد‌ها اینقدر کوتاه مدت بسته می‌شود؟ حداقل امسال اتفاق خوبی برای استقلال افتاد و توانست بازیکنان خود را حفظ کند و با توجه به این اتفاق، این تیم فصل آینده قدرتمند خواهد بود. مثال بارز این قضیه پرسپولیس است که سال‌ها با حفظ شاکله تیم توانست در ایران پوکر کند و امسال هم جزو مدعیان اصلی قهرمانی است. امیدوارم باشگاه‌های ما فقط به حرف حرفه‌ای نباشند و در عمل هم گرایش به سمت مسیری حرفه‌ای داشته باشند.

نظر شما