شناسهٔ خبر: 42785553 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تیم مذاکره کننده دولت افغانستان: گروه‌های تماس در زمینه حل اختلافات پیشرفت داشته‌اند

تیم مذاکره کننده دولت افغانستان اعلام کرد که گروه مشترک تماس با طالبان در زمینه حل اختلافات موجود برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی پیشرفت‌هایی داشته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نادر نادری» سخنگوی تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان که گروه‌های تماس دو طرف در یک جلسه کاری که چند ساعت ادامه داشت درباره دستورکار مذاکرات بحث و تبادل‌نظر کردند و در زمینه حل موارد مورد اختلاف نیز پیشرفت‌هایی صورت گرفت.

نادری بدون اعلام زمان مشخصی نیز تصریح کرد که دستورکار مذاکرات بین‌الافغانی بزودی نهایی می‌گردد.

«محمد نعیم وردک» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز درباره این نشست گفت: در این جلسه باز‌ هم درباره اصول کاری نشست‌های آینده بحث شد؛ امید است که در مورد نکات باقیمانده، تفاهم مشترک به میان آید و نشست‌های بعدی آغاز شود.

مراسم افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی 22 شهریور در ذوحه قطر آغاز شد و در نخستین نشست دو طرف برای تعیین دستورکار و چارچوب مذاکرات گروه تماس تشکیل دادند اما مذاکرات هنوز بطور رسمی آغاز نشده است.

براساس گزارش‌ها طالبان تاکید دارد که توافق با دولت باید با توافقنامه 29 فوریه این گروه با آمریکا مرتبط باشد و اگر توافقنامه آمریکا-طالبان نقض شود بطور خودکار نتایج مذاکرات بین‌الافغانی نیز بی‌اعتبار می‌شود.

انتهای پیام/.

نظر شما