شناسهٔ خبر: 42784674 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

ورود سامانه بارشی جدیداز روز جمعه

سازمان هواشناسی با پیش بینی باران ۳ روزه در ۸ استان از کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در شرق و شمال شرق و ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی اواخر روز جمعه خبر داد.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری تسنیم: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آیده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های اردبیل، مازندران، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

فردا، چهارشنبه و پنجشنبه برای شمال استان‌های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود. از جمعه اوایل شب به تدریج سامانه بارشی جدید از شمال غرب وارد کشور خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا چهارشنبه در بخش‌هایی از جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان به ویژه زابل، شرق کرمان و شرق هرمزگان وزش باد شدید پیش بینی شده است. در برخی از این مناطق پدیده گردوخاک روی می‌دهد و طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر سرعت باد در کرمانشاه و ایلام افزایش می‌یابد.

به گزارش تسنیم، همچنین از امروز تا پنجشنبه برای شمال شرق و شرق کاهش نسبی دما ۵ تا ۸ درجه پیش بینی شده که این کاهش دما در جنوب شرق کشور ۳ تا ۵ درجه خواهد بود. امروز نیز دریای خزر مواج پیش بینی شده است.

نظر شما