شناسهٔ خبر: 42782339 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

هوای تهران در شرایط سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز - سی و یکم شهریور- در بیست و دومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۸۳ در شرایط سالم است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۸۸ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۰، ازن با شاخص ۴۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۱ و منواکسیدکربن با شاخص ۳۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۵۴، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۵۶ و اقدسیه در منطقه یک با شاخص ۵۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

همچنین ایستگاه‌های پارک قایم منطقه ۱۸ شاخص ۱۵۳، پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۴۹ و پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۲۵ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشته و شرایط ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۳۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده‌است.

نظر شما