شناسهٔ خبر: 42779659 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

احتمال ضعیف برگزاری مسابقات جهانی کشتی در سال ٢٠٢٠

خبرگزاری میزان-با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال جاری میلادی احتمال برگزاری مسابقات جهانی در این سال بسیار ضعیف به نظر می‌رسد. ارتکاب هیچ جرمی نمی‌تواند زن را از مهریه‌اش محروم کند. کارشناسان وکیل‌آنلاین در این مورد توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - بعد از تعویق بازی‌های المپیک ٢٠٢٠ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا اتحادیه جهانی کشتی با اصرار و حمایت برخی کشورها از جمله روسیه طرح برگزاری مسابقات جهانی بزرگسالان در این سال را پیگیری و برنامه‌ریزی کرد.

در اولین گام اتحادیه جهانی صربستان را به عنوان میزان این مسابقات انتخاب و آذرماه را به عنوان زمان برگزاری این مسابقات اعلام کرد.

اما در آخرین جلسه کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی به منظور بررسی شرایط و تصمیم‌گیری درخصوص رویدادهای برنامه‌ریزی شده، با توجه به تحت کنترل نبودن شرایط همه‌گیری ویروس کرونا و رشد فزاینده آن در بسیاری از کشورها، تصمیم به لغو مسابقات امیدهای جهان (زیر ٢٣ سال) گرفته شد.

پیشتر تمام مسابقاتی که برای ماه‌های سپتامبر و اکتبر ٢٠٢٠ برنامه‌ریزی شده بود از جمله مسابقات قهرمانی نوجوانان اروپا در مهر ماه به میزبانی لهستان و همچنین رقابت‌های قهرمانی جوانان اروپا در آبان در مقدونیه، لغو شده بود.

البته اتحادیه جهانی کشتی همچنان اصرار دارد که کماکان بر شرایط قاره‌ها و کشورها نظارت کامل دارد تا در صورت لزوم مسابقات جهانی بزرگسالان را برگزار کند. پیش از این قرار بود دهم مهرماه تصمیم نهایی در اینخصوص اتخاذ و اعلام شود، اما بار دیگر این تصمیم به چهاردهم مهرماه موکول شد تا برگزاری این رقابت‌ها بیش از پیش در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

با توجه به شواهد موجود و از طرفی فروکش نکردن این بیماری و شروع موج سوم کرونا برگزاری مسابقات جهانی در سال جاری میلادی بسیار بعید و دور ذهن بنظر می‌رسد. از سوی دیگر به غیر از یکی و دو کشور (آنهم به صورت محدود) سایر کشورها برنامه مشخصی برای آغاز اردوهایشان ندارند. از سوی دیگر روس‌ها به عنوان حامی اصلی برگزاری این رقابت‌ها مسابقات قهرمانی کشور خود را به منظور انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات جهانی به تعویق انداختند تا احتمال عدم برگزاری مسابقات جهانی بیش از پیش داغ شود.

بیشتر بخوانید:

کاوه: برخی نشسته‌اند تا زمین خوردن کشتی را ببینند/ می‌خواهند وزارت ورزش را مقابل فدراسیون کشتی قرار دهند

انتهای پیام/

نظر شما