شناسهٔ خبر: 42718636 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت | لینک خبر

موسوی لارگانی در تذکر شفاهی:

فعال شدن مکانیزم ماشه صرفا جنگ روانی است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس خواستار اقدام انقلابی مجلس یازدهم در برابر زیاده‌خواهی‌های ایالات متحده علیه ایران شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: رئیس جمهور آمریکا علیرغم مخالفت جامعه جهانی به صورت یک طرفه و با قلدری تمام مدعی بازگرداندن تحریم‌های منقضی شده شورای امنیت علیه ایران شده و به زعم خودش مکانیزم ماشه را فعال کرده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزارت خارجه آمریکا نیز شب گذشته با انتشار یک بیانیه از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران گفته است؛ ترامپ در این روزها سخت مشغول تبلیغات انتخاباتی و جنگ روانی است تا به هر صورت ممکن بتواند یک دوره دیگر در کاخ سفید باقی بماند.

وی افزود: از نظر ما فرقی بین رئیس جمهور دموکرات و جمهوریخواه وجود ندارد زیرا هر دو به یک میزان علیه ملت ایران فعالیت می‌کنند اما عطش ترامپ برای حفظ قدرت باعث شده دیوانه‌وار به همه قوانین بین‌المللی پشت پا بزند و امنیت نظام بین‌المللی از جمله خلیج فارس را به خطر بیندازد.

عضو هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: شکی نیست اقدامات ترامپ نمایشی برای جلب نظر رأی دهندگان آمریکایی است؛ البته تمام نیروهای ترامپ برای گرفتن عکس یادگاری تبلیغاتی با مقامات ایرانی تلاش کردند اما تیرشان به سنگ خورد از همین رو اقدام به تهدید کردند.

موسوی لارگانی گفت: بحث تعطیلی برجام و فعال کردن مکانیزم ماشه و اعمال تحریم‌های غیرقانونی یک جانبه علیه ایران موضوعی است که صرفاً مقامات آمریکایی‌ها مطرح می‌کنند اما جمهوری اسلامی ایران دارای حقوق مسلمی است که نمی‌تواند شاهد نقض آنها باشد.

وی یادآور شد: رهبرانقلاب به مجلس دهم تذکر دادند سنای آمریکا 226 مصوبه علیه ملت ایران مصوب کرده است و اکنون نیز مجلس یازدهم در حال طی کردن همان مسیر مقابل زیاده‌خواهی‌های ایالات متحده است از این رو باید اقدام جدی انجام شود./

پایان پیام

نظر شما