شناسهٔ خبر: 42717420 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

استان فارس در آستانه مشکل جدی کرونایی

خبرگزاری میزان-استاندار فارس با بیان اینکه این استان در وضعیت هشدار قرار دارد، گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم رعایت نشود و تردد‌های غیرضرور ادامه داشته باشد استان فارس دچار مشکل جدی می‌شود، ارتکاب هیچ جرمی نمی‌تواند زن را از مهریه‌اش محروم کند. کارشناسان وکیل‌آنلاین در این مورد توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -
عنایت الله رحیمی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به آخرین روند مقابله با کرونا در استان فارس اظهار داشت: در حال حاضر شیب نزولی سریع در مهار کرونا کاهش یافته ولی حالت صعودی هم پیدا نکرده است. 

استاندار فارس با بیان اینکه وحدت مسئولان استانی، از جان گذشتگی کادر درمانی و همراهی مردم، روحانیون، اصناف و سازمان‌های مختلف سبب شد آرامش به مردم بازگردد، عنوان کرد: در زمینه غربالگری و آزمایش کرونا در کشور رتبه نخست را کسب کرده ایم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۳۶ شهرستان استان به‌جد توسط فرمانداران پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه برای حفظ سلامت دانش آموزان و جلوگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا نظارت شدید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس ادامه دارد، افزود: بررسی‌ها در حال انجام است تا گزارشی مقایسه‌ای از وضعیت ابتلای دانش آموزان قبل و بعد از بازگشایی مدارس تهیه شود.
 
 
استاندار فارس با بیان اینکه این استان در وضعیت هشدار قرار دارد، عنوان کرد: هر هفته گزارشی از آخرین وضعیت ابتلاء به کرونا در استان فارس خدمت رییس جمهور ارائه می‌کنیم.

رحیمی تاکید کرد: از رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی می‌خواهیم تا با اطلاع رسانی درباره لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استان فارس همکاری بیشتری  کنند.

وی با بیان اینکه اگر فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم رعایت نشود و تردد‌های غیرضرور ادامه داشته باشد استان فارس دچار مشکل جدی می‌شود، گفت: استفاده از ماسک در ورود به دستگاه‌های اجرایی استان الزامی است لذا کارکنان و ارباب رجوع همچنان باید به این مهم را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/

نظر شما