شناسهٔ خبر: 42710664 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس یازدهم:

کمیسیون شورا ها لایحه جامع انتخابات دولت را در اولویت قرار دهد/ امروز مجلس ضعیف است و ما نباید مجلس را ضعیف‌تر کنیم

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس یازدهم گفت: باید کمیسیون شوراها لایحه دولت را در اولویت قرار دهد و باید ملاک لوایح دولت باشد البته دولت هم باید، پیگیری کند.

صاحب‌خبر -

«محمدرضا صباغیان بافقی»، نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس یازدهم، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با اظهارات معاون پارلمانی رییس جمهور مبنی بر اینکه لایحه جامع انتخابات به مجلس ارائه شده و بهتر است مجلس این لایحه را در دستورکار خود قرار دهد، گفت: لایحه دولت هنوز به کمیسیون نیامده است. اگر دولت لایحه ای به مجلس دهد، آن را در اولویت قرار می دهیم. باید کمیسیون لایحه دولت را در اولویت قرار دهد و باید ملاک لوایح دولت باشد البته دولت هم باید، پیگیری کند. 

او ادامه داد: دولت باید لایحه جامع انتخابات را به طور جدی پیگیری کند تا در کمیسیون مجلس مطرح شود. یک بحثی مطرح است که نظارت مجلس از انتخابات شوراها سلب شود، اما نباید در قانون انتخابات شوراها، مجلس را ضعیف کنیم این نکته خیلی مهمی است.

صباغیان بافقی گفت: مجلس  سیستم خاصی را برای خود برای نظارت بر شوراها تعریف نکرده و این ضعفی است که باید برطرف شود و نباید به خاطر این ضعف، نظارت را از مجلس بگیریم. 

این عضو کمیسیون شورا گفت: امروز مجلس ضعیف است و ما نباید مجلس را ضعیف‌تر کنیم؛ نمایندگان مجلس در راستای تقویت و اختیار مجلس حرکت کنند و ضعف ها را برطرف کنند. اگر در قانون انتخابات نقش مجلس کمرنگ شود نقش مردم کمرنگ شده است.

او در رابطه با عملکرد مجلس تاکنون اظهار کرد: برای قضاوت زود است البته نمایندگان برای ایجاد تغییر و تحول  انگیزه دارند ولی این مسئله، احتیاج به زمان دارد. 3

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

نظر شما