شناسهٔ خبر: 42710652 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

فعالیت ۱۴۴ اتاق بومگردی در خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر قریب به ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی در روستاهای خراسان شمالی ایجادشده است که درمجموع با ظرفیت ۱۴۴ اتاق، در کنار سایر ظرفیت‌های اقامتی استان در حال فعالیت هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان‌پناه با اشاره به اینکه گردشگری روستایی یکی از بخش‌های تأثیرگذار برای دستیابی به اشتغال خرد و اقتصاد پایدار است، اظهار کرد: این مهم با ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاهای استان دنبال می‌شود.

وی افزود: تا کنون برای قریب به ۵۰ روستای استان، اقدامات زیرساختی و طرح‌های مهم گردشگری اجرایی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها را ازجمله عوامل مؤثر در رونق گردشگری و جذب مسافر برشمرد و تصریح کرد: این اقدامات شامل احداث کمپینگ‌های گردشگری، ایجاد راه دسترسی، آلاچیق و محوطه‌سازی، راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی، احداث سرویس بهداشتی و نمازخانه و... بوده است.

وی افزود: این زیرساخت‌ها در روستاهای شهرستان‌های هشت‌گانه استان ازجمله اسفیدان، گریوان، ایوب پیغمبر، چهار بید، دشت، روئین، زوارم، فرحدین و... ایجاد شده است.

یزدان‌پناه گفت: توسعه این زیرساخت‌ها را در روستاهای هدف گردشگری و روستاهایی که قابلیت جذب گردشگر دارند در راستای ایجاد اشتغال روستایی دنبال می‌کنیم تا با همراهی روستائیان بتوانیم زمینه مساعدی برای جذب گردشگر فراهم کنیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر قریب به ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی در روستاهای خراسان شمالی ایجادشده است که درمجموع با ظرفیت ۱۴۴ اتاق، در کنار سایر ظرفیت‌های اقامتی استان در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/

نظر شما