شناسهٔ خبر: 42710452 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

جوجه‌کُشی با گاز تکذیب شد

-نایب رییس کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» مجلس ضمن رد کشتار جوجه با گاز به منظور فروش سویا با قیمت بازار آزاد، گفت: طرح این مسئله تنها یک فضاسازی رسانه‌ای است تا به نوعی نقاط ضعف مسئولان در تنظیم بازار از سوی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت پوشانده شود.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

جلال محمودزاده با اشاره به موضوع کشتار جوجه با گاز به منظور فروش سویا با قیمت بازار آزاد، گفت: این موضوع صحت ندارد.

وی تاکید کرد: دولت و وزارت صمت در تأمین امور دام آن‌قدر قوی نیستند که بیایند و به اندازه کافی سویا در اختیار مرغداران قرارداده و آن‌ها هم دست به این اقدام بزنند.

نایب رییس کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» مجلس تصریح کرد: به اعتقاد بنده طرح این مسئله تنها یک فضاسازی رسانه‌ای است تا به نوعی نقاط ضعف مسئولان در تنظیم بازار از سوی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت پوشانده شود.

محمودزاده گفت: هیچ کس حاضر نیست این اقدام غیر قانونی را انجام دهد از سوی دیگر با شناختی که بنده از بسیاری از زنجیره‌های دامی دارم این واحد‌ها تنها به اندازه ۲ روز در ماه ذرت و سویای یارانه‌ای دریافت می‌کنند و ۲۸ روز باقی مانده را خودشان باید اقدام به تامین ذرت و سویا کنند.

وی تاکید کرد: برخی نه تنها نهاده‌های دامی تولیدکنندگان را فراهم نمی‌کنند که می‌کوشند از این طریق تولید کنندگان را زیر سؤال ببرند لذا این مسئله به هیچ وجه صحت ندارد.

 

نظر شما