شناسهٔ خبر: 42710098 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

رشد ۷۳ درصدی حجم معاملات در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: پس از چند هفته کاهش معاملات، میزان معاملات در ‏بورس منطقه‌ای استان ۷۳ درصد افزایش یافت. ‏

صاحب‌خبر -

وحید جوادی ‏در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به اینکه هفته گذشته بیش از ۱۱۰ میلیون و ‏‏۹۶۱ هزار برگ سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در تالار بورس استان داد و ‏ستد شده است، اظهار داشت: ارزش معاملات این بازار طی هفته گذشته در استان به حدود یک هزار و ۸۴۵ ‏میلیارد و ۳۳۶ میلیون ریال رسید‎.

وی افزود: حجم معاملات در مقایسه با هفته گذشته از نظر تعداد سهام معامله شده ۷۳ درصد و از نظر ‏ارزش معاملات بیش از ۶۳ درصد افزایش یافته است. ‏

جوادی با بیان اینکه هفته پیش سهم خرید و فروش سهام در تالار بورس استان جابجا شد، تصریح کرد: ‏در هفته‌ای که گذشت با افزایش اقبال به خرید سهام، ۶۲ و نیم درصد از معامله کنندگان در تالار ‏بورس استان را خردیداران و بقیه را فروشندگان به خود اختصاص دادند.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ‏ادامه داد: شاخص کل بورس استان در هفته گذشته در مقایسه با ‏هفته پیش از آن با ۱۴۷ هزار و ۸۲۸ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۷۰۴ هزار و ۱۰۸ واحد و ‏شاخص بازار فرابورس نیز با یک هزار و ۴۳۱ واحد افزایش به ۱۷ هزار و ۹۲۰ واحد رسید.

جوادی بیان کرد: در این مدت در بورس استان، ۱۲ کارگزار از ۱۸ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق‌تقدم ‏بیش از ۲۰۲ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند.

انتهای پیام/ ‏

نظر شما