شناسهٔ خبر: 42708839 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

فرمانده کل سپاه پاسداران:

می‌توانیم در صورت خطای آمریکا منطقه را جارو کنیم/ زوال عقل سیاسی سران آمریکا در دوران ترامپ به اوج خود رسیده است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امام فضای تیره جاهلیت و برده داری مدرن را از جامعه ما به در کرد و ملت ایران را از وادی ظلمات به سوی نور هدایت کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امشب ۲۹ شهریورماه به مناسبت هفته دفاع  مقدس در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما حضور پیداکرد.

سردار سلامی در ابتدای برنامه به شهدای دفاع مقدس و خانواده های آن‌ها ادای احترام کرد و هفته دفاع مقدس را گرامی‌داشت.

وی  در پاسخ به اینکه چرا دشمنان به این شدت از همان ابتدا و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ملت ایران دشمنی می‌کنند، اظهار کرد: هنگامی که ما از دفاع مقدس ملت ایران صحبت می کنیم حتما کلام خود را با ذکر نام شریف یک شخص آغاز می کنیم. آن کسی است که به گردن همه امت اسلامی حق حیات، آزادگی، کرامت، شرف، استقلال و حریت دارد و آن امام راحل عظیم الشان است که جلوه درخشانی از زیباترین پدیده های عالم  آفرینش است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما می توانیم امام را به خورشید درخشان تشبیه کنیم، تصریح کرد: امام هنگامی که نورافشانی کرد و صفحه دل ها را روشن کرد. امام فضای تیره جاهلیت و برده داری مدرن را از جامعه ما به در کرد و ملت ایران را از وادی ظلمات به سوی نور هدایت کرد. او همچون یک خورشید بود که در عالم تابید.

وی ادامه داد: این طلوع فقط در افق ایران نبود بلکه در افق همه جهان بود. منشوری که امام برای سعادت انسان ها به ارمغان آورد، برای تمام بشریت بود. یعنی واقعا رسالتی پیامبر گونه که می توان آن را به یک بعثت مجدد تشبیه کرد و ما می توانیم امام را به کوه تشبیه کنیم وقتی که مقاوم در مقابل قدرت های بزرگ ایستاد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه در بین این ستارگان درخشان، یک چهره به خوبی می‌درخشد و او سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است، گفت: او مردی بود که ۴۱ سال لباس جهاد را از تن به در نکرد و شمشیر را زمین نگذاشت و بیرق جهاد را برافراشته نگه داشت و هیچ آرزویی جز عزت مسلمانان نداشت. فدا شدن منش شهید سلیمانی بود و تکیه کلام این جوانمرد «فدای شما بشوم» بود و ناجوانمردانه به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه ایران و جهان اسلام هیچگاه خاطرات ماندگار مجاهدت‌های این مرد را فراموش نمی‌کند، گفت: دفاع مقدس ما سرشار از حماسه‌های بی‌نظیر است و انبساطی از عاشورا است. چون اصحاب امام ما همان اهداف امام حسین را دنبال می‌کردند. انقلاب ما جلوه جدیدی از قدرت در جهان بود که قرار بود موازنه قوا را به هم بزند و جنگ اولین واکنش ابرقدرت‌ها به این زلزله سیاسی که می‌توانست اضلاع قدرت در جهان را تغییر دهد، بود.

سلامی خاطرنشان کرد: جنگ یک واکنش سازمان یافته علیه ملت ایران است. همه محاسبات نشان می‌داد که انتخاب درست بود و همه چیز نشان می‌داد آنها قادر هستند نظام اسلامی را نابود کنند؛ این فرضیه‌ای بود تا نشان دهند بدون اتکا به ابرقدرت‌ها استقلال برای ملت‌ها ممکن نیست.

وی افزود: آنچه که در دفاع مقدس اتفاق افتاد، نشان داد معادله قدرت دشمنان ما درست نبود. در جنگ دو طرف با برآورد‌های اطلاعاتی به جنگ یکدیگر می‌روند و تمام مسائل محاسبه می‌شود. در جنگ کسی پیروز است که قوی‌تر است و بتواند معادله قدرت را بسازد. جنگ ما نشان داد تسلحیات و گستره جغرافیایی و حمایت ابرقدرت‌ها نمی‌تواند موفقیت تولید کند و چیزی که می‌تواند پیروزی ایجاد کند ایمان و قدرت مردانی است که برای خدا شمشیر می‌زنند.

فرمانده کل سپاه گفت: سلاح‌ها و تجهیزات موجودیت‌ها صلب و بی جان و بی روح هستند. شما تصور کنید دو سرباز؛ یکی وقتی از شکاف درجه و نوک مگسک دشمن را نشانه می‌رود در جستجوی نفوذ به عقر دار دشمن است؛ یعنی در جستجوی شکست دادن هیمنه یک دشمن بزرگ است. او صاحب یک آرمان قوی است و می‌گوید باید آمریکا، اسراییل و متحدان منطقه‌ای او را شکست دهیم، او در جستجوی یک آرمان بزرگ است.

وی افزود: این انسان برد سلاحش به اندازه برد آرمان و هدفش بلند می‌شود. همانطور که امام علی علیه السلام فرمودند طول شمشیره با پیش نهادن گام‌ها بلند کنید، چنین سربازی حرکت می‌کند. او فرزند جهاد است، با شمشیر زندگی می‌کند شوق شهادت دارد. هیچ بن بستی در مسیر او وجود ندارد، هیچ مانعی او را متوقف و زمینگیر نمی‌کند. اما از طرف دیگر به یک سرباز هم نگاه کنید، تمام هدف او حفظ جان خود اوست. او فقز بر اساس دستورات حرفه‌ای می‌جنگد، همانطور که وقتی سرباز آمریکایی زخمی شد و او را مجروح می‌بردند به زبان انگلیسی گفت: «let me live» کاری کنید که زنده بمانم. اما یک بسیجی و یک سرباز، یک پاسدار و یک ارتشی دلاور ایرانی همه اشتیاقش به شهادت است، زره او پشت ندارد. هر وداعی آخرین وداع اوست.

سردار سلامی اظهار کرد: او شوق بازگشت ندارد و یک راه بلندی را طی می‌کند. قطعا در تقابل این دو که نماد دو نظام سیاسی است، یک نظام سیاسی که در جستجوی تسلط ظالمانه بر عالم است و یکی که به دنبال احیای سعادت بشر است. وقتی این دو اراده با هم درگیر می‌شود به طور طبیعی آن کسی پپیروز می‌شود که در جستجوی حقیقت است. اینکه شما ملاحظه می‌کنید ملت ایران یکپارچه جهاد شدند و همه به جنگ آمدند یکی از درس‌های بزرگ دفاع مقدس است. هر امتی و هر ملتی به اندازه ارتفاع رهبر خود بالا می‌رود. شخصیت هر ملتی به وسعت شخصیت رهبر اوست.

وی ادامه داد: وقتی رهبری مثل امام با آن روح بلند و آن نفس گرم و قدرت نفوذ بر قلب‌ها انسان‌هایی سرشار از شوق به شهادت می‌سازد این جامعه بزرگ می‌شود و از مرز محدودست سلاح‌ها عبور می‌کند، از فراز موانع عبور می‌کند. نه اروند خروشان می‌تواند مانعی برای عبور سربازان شود، نه هورالهویزه نه هورالعظیم، نه رمل‌های غرب سوسنگرد، نه ارتفاعات سر به فلک کشیده غرب، نه کرخه، نه کارون و نه میدان‌های مین چند کیلومتری و بشکه‌های انفجاری، نه سیم خاردارها، نه موانع خورشیدی و نه اینهمه خطوط پدافندی به هم پیوسته و به هم فشرده چند لایه و نه غرش توپ‌ها و تانک‌هایی که زمین را تکان می‌دهند، هیچ یک از این‌ها بر قلب تصمیم‌گیران و اجرا کنندگان، فرماندهان و رزمندگان جز ثبات قدم نخواهد افزود و این رمز پیروزی است. این سرمایه ماندگار از دفاع مقدس و میراثی است که ما را تا به امروز امن نگه داشته و ما را برای مخاطرات احتمالی آینده آماده کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بسیج سازندگی با ده‌ها هزار گروه جهادی برای دیروز، امروز و فردای این کشور به کمک اقشار محروم جامعه می‌رود، عنوان کرد: در بخش محرومیت زدایی و کمک‌های مومنانه سپاه با کمک دستگاه‌های دیگر، توانسته است در پدیده شوم کرونا با کمک همه ارکان نظام از جمله دولت و ملت به گونه‌ای اقدام کنند که یک بیمار رها شده و یا یک نیازمند رهاشده در جامعه وجود نداشته باشد و فرهنگ انفاق و سبقت در خیرات بعنوان یک فرهنگ حیات بخش یک مدل جدید مدیریت در شرایط بحران ایجاد کرد.

وی با اشاره به وضعیت جامعه آمریکا که در یک بحران مثل کرونا، نظام سلامتش دچار فروپاشی شد، گفت: موسسه بلومبرگ اعلام کرد که ۳۰ میلیون انسان گرسنه و ۴۰ میلیون بیکار در آمریکا وجود دارد و نظام سیاسی آمریکا قادر نیست در برابر این پدیده مقاومت کند. این را مقایسه کنید با جامعه ایران که چگونه با مفهوم کمک مومنانه آن نشاط اجتماعی را ایجاد کرد و مردم شادی‌ها را تقسیم کردند و امروز این جامعه توانسته موفق و سربلند باشد.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران می‌تواند فشار‌های سیاسی و اقتصادی و روانی را مهار کند، خاطرنشان کرد: دشمن همه جانبه حمله کرده بود تا ملت ایران را بشکند، هرچه تلاش کرد هیچ نتیجه‌ای نگرفت. مقاومت این ملت متوقف نمی‌شود و امروز عزیز و سربلند است. مشکلات امروز کشور ما در پیشرفته‌ترین جوامع هم وجود دارد؛ آن‌ها همه عاجز و ناتوانند، اما اینجا وضعیت متفاوت است.

فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوالی پیرامون تهدیدات نظامی آمریکا، گفت: این اطمینان خاطر را می‌دهیم که هیچ قدرتی از جمله آمریکا شرایط تحمیل یک جنگ جدید علیه ملت ایران را ندارد و از این بلوف‌های اغراق آمیزی که رئیس جمهور آمریکا مطرح می‌کند ابدا نگران نباشند. وقتی رهبر یک کشور به اصطلاح بزرگ مثل آمریکا فاقد دانش و تجربه سیاسی لازم و فاقد شناخت دقیق از قدرت نظامی است و هیچ جنگی را تجربه نکرده، طبیعی است به بیان اعداد اغراق آمیز روی بیاورد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه اساسا قدرت‌های این‌چنینی همیشه در بلوف زندگی می‌کنند و بخشی از قدرتشان را در ارعاب‌های اغراق آمیز به دست می‌آورند، عنوان کرد: آمریکا هرگز شرایط ایجاد یک جنگ جدید آن هم با ایران ندارد و هیچ یک از شاخص‌های قدرت در آمریکا، نظام سیاسی این کشور را به سمت یک جنگ هدایت نمی‌کند.

وی ادامه داد: به دلیل سوء تدبیر؛ زوال عقل سیاسی سران آمریکا و انحطاط در تدبیر که در دوران ترامپ به اوج خود رسیده، ارتش آمریکا را به یک ارتش فرسوده و خسته تبدیل کرده و این ارتش امروز ارتشی نیست که قدرت گسترش آن بر روی زمین را داشته باشند. سلاح‌هایی که دست این ارتش است هنوز متعلق به چند دهه قبل است و قدرت نوسازی خود را از دست داده است و روحیه آن‌ها بسیار خسته است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: شاخص‌های اقتصادی آن‌ها به گونه‌ای نیست که بتوانند یک جنگ جدید را مدیریت کنند. جامعه آمریکا هم ظرفیت پذیرش تلفات جدید را ندارد چراکه جنگ با ایران متفاوت خواهد بود. اگر آمریکایی‌ها بخواهند با ما بجنگند باید در منطقه باشند، آن‌ها نمی‌توانند بیرون از منطقه با ما بجنگند، وقتی در منطقه مستقر هستند، همه جا زیر دید و تیر ما هستند و ما قادریم تمام منافع و پایگاه‌های آن‌ها در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم. ما می‌توانیم در صورت خطای آمریکا منطقه را جارو کنیم.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه قدرتی که ما امروز انباشته ایم، بر اساس بدبینانه‌ترین فرض برای جنگ با آمریکا و ائتلافی با آمریکا است، تصریح کرد: ابزار‌های یک جنگ گسترده را در دریا، زمین و هوا فراهم کرده‌ایم و با این منطق قدرت دفاعی مان را توسعه دادیم که در یک جنگ وسیع با آمریکا پیروز شویم.

وی با بیان اینکه ما معادله غلبه را با آنچه که در دفاع مقدس آموخته‌ایم در ارتش و سپاه و بسیج ساخته‌ایم، گفت: ما اهل تعقیب و تنبیه متجاوز هستیم و هزاران گردان نیرو روی زمین داریم که اگر به حرکت درآیند همه منافع آمریکا در منطقه را تحت تصرف و آتش قرار خواهند داد. آمریکایی‌ها بر سر یک دو راهی هستند، یا باید بمانند و شکست را بپذیرند و یا بروند و شکست را بپذیرند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: آمریکایی‌ها دیوانه نیستند که خود را در معرض یک نیروی مسلح قدرتمند قرار دهند، وقتی عین الاسد را زدیم بر مبنای این فرض زدیم که آمریکایی‌ها واکنش نشان می‌دهند و برای ادامه کار صد‌ها موشک آماده کرده بودیم. موشک بخش کوچکی از قدرت دفاعی ماست، اگر این شیر آرمیده به حرکت درآید هیچ قدرتی یارای ایستادگی در برابر آن را نخواهد داشت. این‌ها لفاظی نیست و من از جنگ روانی متنفرم، از اغراق‌های بی مورد متنفرم، من فردا باید در این جنگ پاسخگو باشم، اعلام می‌کنم ما هیچ نگرانی از هیچ جنگی نداریم. یارای انهدام و تعقیب دشمن را داریم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا که گفته بود اگر ایران اقدامی کند هزار برابر به اقدام او پاسخ می‌دهیم، گفت: این سخن آنقدر اغراق آمیز است که باور کردنی نیست، او اگر می‌گفت دو برابر پاسخ می‌دهیم امکانش بود، اما این حرف آنقدر بزرگ است که در گوش هیچ کسی جا نمی‌گیرد اغراق باید باور پذیر باشد، این را در خصوص آن گفتم که آنها ادعا کردند ما در پاسخ به خون شهید حاج قاسم سلیمانی برخلاف اسلام، یک زن سفیر در آفریقای جنوبی را بخواهیم ترور کنیم. این یک فرض تمسخر آمیز و خنده آور است.

سرلشکر سلامی گفت: ما یک ملت اهل شرافت هستیم. ملت ما ملتی جوانمرد است و در مقابل خون این مرد بزرگ هرگز کسی را که نقش نداشته ترور نمی‌کنیم انتقام ما عادلانه و شرافت مندانه است.

وی شکست استکبار جهانی را تنها پاسخ به خون شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: ما به دنبال تحقق خواسته آن شهید بزرگوار هستیم که به واقعیت نزدیک می‌شد و این خط را دنبال می‌کنیم. آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و نتوانسته کند. طبس و آتش گرفتن آمریکایی‌ها در طوفان شن یک مصداق واقعی است شکست خوردن آمریکایی‌ها در دفاع مقدس یک واقعیت زنده است از سوی دیگر ناتوانی آمریکایی‌ها در تحریم اقتصادی ملت ایران یک مثال واقعی است. آنها در تهاجم فرهنگی و روانی علیه ملت ایران شکست خوردند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دستگیری تفنگداران آمریکا در خلیج فارس، گفت: انهدام هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در خلیج فارس یک داستان واقعی است و حمله به عین الاسد نیز موضوعی واقعی است در همه این اقدامات آمریکا هیچ غلطی نتوانست کند امروز آمریکا ضعیف‌تر از هر دوره‌ای است و همچنان هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: ملت ما سرافراز و سربلند است و ما پیش مرگ آنها هستیم و تا هستیم اجازه نمی‌دهیم یک تار مو از سر ایرانی کم شود و اگر دشمن چنین اراده بکند بداند که نابودی خود را ترسیم کرده است. ما در مقابل بلاهای آنها زانو نمی زنیم و در مقابل آنها تسلیم نمی‌شویم. ما می‌جنگیم و می‌دانیم که دشمن توان و اراده برای جنگیدن ندارد، نظام استکباری آمریکا در حال فروپاشی است آنچه از آمریکا امروز می‌بینیم دود، آتش و قرار دادن زانو بر گلوی یک سیاه پوست که نشان دهنده ناتوانی در اداره مردم است.

وی با اشاره به مشکلات جامعه آمریکا در برخورد با شیوع ویروس کرونا، گفت: ناتوانی در جامعه آمریکا و تبعیض موجب شده که این جامعه به سمت فروپاشی برود از سوی دیگر رهبران آنها وارستگی سیاسی ندارند و دروغ می‌گویند، آنها دروغ می‌گویند و این جامعه نمی‌تواند وارد جنگ شود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به انهدام پایگاه عین الاسد توسط نیروی هوافضای سپاه و سخنان مسئولین آمریکا در این خصوص گفت: ما عین الاسد را در مقابل شهادت سردار سلیمانی قرار ندادیم در آن عملیات ما موازنه روانی را برقرار کردیم یعنی فقط می‌خواستیم به آمریکایی‌ها نشان بدهیم که از آنها واهمه‌ای نداریم ما آنها را هدف قرار می‌دهیم حتی زمانی که رئیس جمهور آنها می‌گوید ۵۰ نقطه را در مقابل این اقدام خواهم زد ما می‌خواستیم اراده ملت ایران را بر دشمن تحمیل کنیم و آن عملیات انتقامی ما نبود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه هدف ما از هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد مورد اصابت قرار دادن سربازان آمریکایی نبود، گفت: ما تنها تأسیسات پایگاه را نشانه گرفته ایم و تنها می‌خواستیم ثابت کنیم زمانی که می‌گوئیم می‌زنیم، میزنیم انتقام حاج قاسم ابعاد وسیعی دارد که شامل سربازان آمریکایی نمی‌شود تاوان این شهادت و ترور را نظام سیاسی آمریکا باید بدهد. نظام سلطه که چنین تصمیماتی در آن گرفته شده باید به فروپاشی برسد.

وی با بیان این که انتقام حاج قاسم قطعی است، تصریح کرد: انتقام حاج قاسم هنوز صورت نگرفته است. البته ما اطلاعات دقیقی از میزان تلفات در پایگاه عین الاسد نداریم و ما بر علیه افرادی که در آن پایگاه حضور دارند عملیات انجام ندادیم البته ممکن است تصادف اتفاقی برای افرادی افتاده باشد اما هدف ما زدن چند سرباز آمریکایی نبود و زدن چند سرباز انتقام خون حاج قاسم ما نیست، حتی ژنرال‌های آمریکایی نیست؛ هم ارزش با حاج‌قاسم نیستند و ما هم ارزش با او کسی را پیدا نمی‌کنیم اما باید انتقام بگیریم. آمریکا باید طعم تلخ انتقام را بکشد و نباید حس کند که یک فرمانده بزرگ ایرانی را بزند و همه چیز تمام شود. قاسم برادر ماست، او چهل سال حق جهاد به گردن ما دارد و این انتقام شخصی نیست و انتقام او با متلاشی ساختن نظام سیاسی محقق می‌شود.

سرلشکر سلامی درباره تفاوت آمریکای امروز با آن آمریکای ۴۹ یکسال قبل با تاکید بر اینکه امروز آمریکا نفوذ سیاسی خود را به عنوان یک ابر قدرت در جهان از دست داده است، گفت: در ماجرای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی جدید مشاهده شد که اروپایی‌ها که متحد سنتی آمریکایی‌ها هستند نیز از آن تبعیت نکردند و آمریکا اقتدار سیاسی خود را از دست داده است.

وی افزود: آمریکا خود را با چهار مفهوم آزادی، دموکراسی، امنیت و رفاه در جهان معرفی می‌کرد، اما امروز این مفاهیم مصداق خود را از دست داده است؛ امروز وضعیت آزادی و رفتار پلیس با سیاهپوستان را در خیابان‌های آمریکا مشاهده می‌کنیم. امروز آمریکا از درون دچار پوسیدگی است و قطب بندی در جامعه آمریکا در حال انجام است. امروز ملاحظه می‌کنیم که بدهی‌های آمریکا ۲۵ تریلیون دلار است درحالی که نرخ تولید ناخالص داخلی این کشور ۲۱ میلیارد دلار است و زمانی که بدهی یک کشور از تولید ناخالص تن کشور پیشی می‌گیرد یعنی رکود.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: امروز انزوای سیاسی آمریکا در دنیا را مشاهده می‌کنیم؛ امروز آمریکا آنقدر حقیر شده است که برای نجات خود به کشورهایی مثل دومینیکن و امارات و بحرین متکی و آویزان می‌شود تا آبرویی برای آمریکا شوند. زمانی آمریکای دنیایی آرزوهای افراد بود اما امروز هیچ کس علاقه ندارد که شهروند آمریکا باشد. امروز قدرت‌های نوظهوری درحال ظهورند و این پوسیدگی سیاسی از درون و انزوای سیاسی از بیرون به هم برسند، آمریکا دچار پوکی استخوان خواهد شد.

سرلشکر سلامی درباره نفوذ ایران در منطقه با وجود اینکه آمریکا هزینه‌های بسیاری برای این کار کرده بود، اظهار کرد: دو نوع نفوذ داریم یکی از جنس آمریکایی‌هاست که با اعمال قوه قهریه و گسترش نیروهای نظامی، سیاست در کشورها را در اختیار خود می‌گیرند؛ در عراق به دنبال این کار بودند اما نتوانستند پیروزی سیاسی را به منفعت سیاسی تبدیل کنند؛ آمریکایی‌ها در تبدیل قدرت نظامی به نفوذ سیاسی ناتوان اند؛ نوعی دیگر از نفوذ نوعی است که روی برخی رژیم‌های عربی دارند و تمام شریان‌های اقتصادی آنها را در اختیار خود می‌گیرند و در آنجا پایگاه نظامی می‌سازند و تنها را در سیطره خود قرار می‌دهند اما نوع دیگری از نفوذها نفوذ تفکر و نفوذ آرمانهاست.

وی با بیان اینکه میان رهبران الهی و شیطانی تفاوت‌هایی وجود دارد، افزود: رهبران الهی از جمله امام و رهبری به دنبال سعادت جامعه بشری هستند؛ این نوع رهبران دوست پرورند؛ رهبری معظم انقلاب در اینجا مشعل‌های آگاهی را روشن می‌کند و در هزاران کیلومتر آنطرف تر مردم با این منسور آگاهی انس می‌گیرند و در آنجا شعله‌های انقلاب شکل می‌گیرند؛ امروز جوانان در یمن با مدل و آرمانهای انقلاب ایران عمل می‌کنند. مگر امروز ما در سوریه نیروی نظامی داریم؟ اصلاً شاید تعداد آنها اندک باشد و آنها مستشارانی هستند به درخواست دولت سوریه در آنها حضور دارند و ما اصلاً یگان نظامی نداریم بلکه حضور ما حضور آرمان و اندیشه و اعتقاد است. بدون هزینه کردن هیچ چیزی، بهره سیاسی شکل گرفته می‌شود، اما رهبران شیطانی دشمن پرورند؛ امروز می‌بینیم با به شهادت رساندن شهید سلیمانی، همه جهان اسلام دشمن آنها شدند.

فرمانده سپاه با اشاره به سفرهای پنهانی سران آمریکا به منطقه گفت: اگر یک مقام آمریکایی توانست از عرض یک خیابان در یک سرزمین اسلامی عبور کند، آن وقت می‌توان گفت که آمریکا در این کشورهای نفوذ واقعی دارند. سازشی که بین حکام رژیم صهیونسیتی و حمام عرب ایجاد شد، باعث شد که جهان اسلام به دشمنی آنها بلند شود.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آمریکا در گذشته در درون ثبات سیاسی و در بیرون نفوذ سیاسی داشت اما امروز اینگونه نیست؛ آنها می‌خواستند ما منزوی شویم اما امروز خود آنها در انزوا قرار گرفته‌اند.

وی همچنین درباره پیام توافق حاکمان امارات و بحرین با سران رژیم صهیونسیتی و آشکارسازی این توافق گفت: اولاً خواستگاه اصلی این حرکت مانوری انتخاباتی برای ترامپ است؛ این یک نیاز شخصی بود که ترامپ نشان دهد هنوز در میدان سیاست خارجی دارای قدرت است؛ او یک طناب دار مجازی بر گردن حکام برخی کشورهای مرتجع عربی انداخت و یک تئاتر سیاسی را اجرا کرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تاریخ سازش اعراب و اسرائیل از این صحنه‌ها زیاد دیده است، گفت: به قرارداد کمپ دیوید، قرار داد میان کلینتون و عرفان، یا قراردادهای اسلو در هیچ کدام از این قراردادها هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده و فقط بخشی از کارهایی که در گذشته عمل می‌کردند، علنی کردند.

سرلشکر سلامی درباره عاقبت اقدام برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس در توافق با رژیم صهیونسیتی گفت: این یک ازدواج راحتی است که هر دو را ناراحت خواهد کرد و نتیجه‌ی آن طلاقی خونین است؛ اسرائیل هرکجا که پای می‌گذارد نا امنی فلاکت و بدبختی می‌آورد.

فرمانده کل سپاه درباره قصد رژیم صهیونسیتی برای حضور در خلیج فارس با تاکید بر اینکه رژیم صهیونسیتی در این ابعاد و اندازه‌ها نیست، گفت: اگر رژیم صهیونسیتی به اینجا بیاید خیلی عالیست و به نابودی خود بسیار نزدیک می‌شود.

فرمانده کل سپاه درباره شعار از نیل تا فرات که از سوی رژیم صهیونسیتی مطرح می‌شود، اظهار کرد: آمریکا می‌خواست دیواری طولانی میان مرز خود با مکزیک بکشد اما امروز این دیوار را دور کاخ سفید کشیده است؛ اسرائیل نیز اگر آرزوی از نیل تا فرات را داشت، به دور خود دیوارهایی بلند نمی‌کشید.

سرلشکر سلامی همچنین درباره قصد آمریکا در به کار گیری از مکانیزم ماشه تاکید کرد: این ماشه‌ای است که حتی اگر چکیده شود گلوله‌ای مشقی نیز از آن چکیده نمی‌شود. آمریکا از نظر سیاسی در موقعیتی نیست که این کار را انجام دهد چون عضوی از فرجام نیست و کشورهای عضو برجام و عضو شورای امنیت با این مسأله مخالفت کرده‌اند و داد: آمریکا در این زمینه کاملاً تنهاست و از نظر سیاسی اصلاً صلاحیت این کار را ندارد.

وی ادامه داد: ما از نظر سیاسی از موضع خود دفاع می‌کنیم، اما اصلاً تحریم تسلیحاتی برای ما که انواع نیازهای خود را در داخل تولید می‌کنیم تأثیری ندارد؛ لکن این یک حق سیاسی برای ماست و آن را خواهیم گرفت. آمریکایی‌ها شکست خورده هستند؛ ماه قبل این کار را تست کردند و ظاهراً قرار است فردا بیانیه یا دستور اجرایی دهند، اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. به همه دنیا اعلام می‌کنیم که اگر حقوق ما در برجام به رسمیت شناخته نشود، ما اقدامات خود را قاطعانه انجام می‌دهیم و از هیچ چیز اعم از بلوف‌ها، تهدیدها و ارعاب‌ها نگرانی نداریم، مردم هم ابداً نگران نباشند؛ ما در طول سال‌ها به گونه‌ای رشد کردیم که به هیچ کشوری نیازمند نیستیم.

فرمانده کل سپاه گفت: به ملت ایران اطمینان می‌دهم که همه نیروهای مسلح کشور فدایی ملت هستیم و تا آخر از عزت، رفاه، امنیت، آسایش و آرامش خاطرشان تا آخرین قطره خون دفاع می‌کنیم و آرزوی اصلی ما در راه اعتلای این ملت عزیز است.

نظر شما