شناسهٔ خبر: 42708277 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه مردم‌سالاری | لینک خبر

اخبار کوتاه

صاحب‌خبر -

دستور رئیسی درباره ارائه گزارش وضعیت زندان‌ها 
و بازداشت‌های غیرضرور هر استان

رئیس قوه قضائیه ضمن «تقدیر از بازدیدهای سرزده از زندان‌های استان‌ها» به رئیس سازمان زندان‌ها دستور داد: گزارش وضعیت زندان‌ها و بخصوص بازداشت‌های غیرضرور هر استان ضمن انعکاس به رئیس کل دادگستری استان به حوزه ریاست ارسال شود. به گزارش ایسنا، رئیس قوه قضائیه ضمن «تقدیر از بازدیدهای سرزده از زندان‌های استان‌ها» به رئیس سازمان زندان‌ها دستور داد: گزارش وضعیت زندان‌ها و بخصوص بازداشت‌های غیرضرور هر استان ضمن انعکاس به رئیس کل دادگستری استان به حوزه ریاست ارسال شود.  رئیسی تاکید کرد: معاون قضایی زندان‌ها،  مسائل زندانیان را با استفاده از کارشناسان حقوقی دنبال کند و گلایه‌ها و مشکلات را پیگیری نماید.  سازمان زندان‌ها ضامن اجرای دستورات و بخشنامه‌های رئیس قوه قضائیه در زندان‌ها می باشد.  رئیس قوه قضائیه همچنین با عنایت به تغییرات هیات مدیره بنیاد تعاون زندانیان در این دستور مقرر کرد: رویکرد بنیاد در آینده باید ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان باشد. 

تایید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک صحت ندارد

مرکز رسانه قوه قضائیه می‌گوید «ادعای مطرح شده در برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر تایید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک به جرم سرقت» صحت ندارد.  به گزارش ایسنا، مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: پیگیری‌های مرکز رسانه قوه قضائیه از دادگستری استان آذربایجان غربی نشان می‌دهد ادعای مطرح شده در برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر تایید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک به جرم سرقت صحت نداشته و این موج تبلیغاتی نیز در راستای ادامه پروژه فضاسازی رسانه‌ای غربی علیه رویکرد دستگاه قضا در مبارزه همه جانبه با فساد و ناامنی صورت گرفته است.  مجرمین سارق نیز بالای ۲۰ سال سن دارند که هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند. 

فرمانده هوانیروز ارتش:
رزمایش ذوالفقار به دشمنان فهماند که خلیج فارس جای جولان دادن نیست

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: اخیرا رزمایش ذوالفقار انجام شد که خدارا شکر بازدارندگی فراوانی برای همه دشمنان ایران داشت. این رزمایش به دشمنان ما فهماند که در ایران به ویژه در خلیج فارس جای جولان دادن نیست.  به گزارش ایسنا به نقل از ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، طی سخنانی در برنامه صبح بخیر ایران، از فعالیت‌های تاثیرگذار هوانیروز در دوران دفاع مقدس و حوادثی چون زلزله و سیل گفت. 
امیر سرتیپ دوم قربانی درباره خودکفایی هوانیروز در دوران تحریم‌های خصمانه دشمن اظهار کرد: ما 40 سال است که از طرف دشمن تحریم‌های مختلفی از جمله تحریم نظامی را تجربه کردیم. سیستم بالگردها بسیار پیچیده است و تعمیر و نگهداری سختی دارد. خوشبختانه امروز به جایگاهی رسیدیم که نه تنها برای تولید قطعات به کشوری نیاز نداریم، بلکه می‌توانیم به کشورهای دوست کمک کنیم و قطعاتی را در اختیار آن‌ها قرار دهیم. با کمک دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان به اینجا رسیدیم.  وی درباره دیگر پیشرفت‌های هوانیروز بیان کرد: یکی از دغدغه‌های ما در سال‌های قبل، پروازِ شب بود. در دنیا فقط چند کشور می‌توانند این کار را انجام دهند. الان هوانیروز ارتش به جایگاهی رسیده است که می‌تواند در شب هم پرواز کند و در زمان لازم به کمک مردم برسد.  فرمانده هوانیروز با اشاره به فعالیت‌های این نیرو در زمان وقوع بلایای طبیعی، گفت: هوانیروز برای مقابله با بلاهای طبیعی از قبل برنامه ریزی کرده است.  در دوران وقوع زلزله و سیل اخیر، به اندازه دوران جنگ پرواز کردیم. ما در زمان زلزله بسیاری از مصدومان و زخمی‌ها را نجات دادیم. هوانیروز به عنوان یگان پیشرو در حوادث طبیعی بوده است.  امیر سرتیپ دوم قربانی در پایان ضمن اشاره به قدرت نظامی هوانیروز، گفت: اخیرا رزمایش ذوالفقار انجام شد که خدارا شکر بازدارندگی فراوانی برای همه دشمنان ایران داشت. این رزمایش به دشمنان ما فهماند که در ایران به ویژه در خلیج فارس جای جولان دادن نیست. ارتش و سپاه در کنار هم کاری کردند که ایران به یک کشور امن تبدیل شود. خدا را شکر هوانیروز هیچ ترسی از مقابله با دشمن ندارد. 
 

برچسب‌ها:

نظر شما