شناسهٔ خبر: 42700148 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

پیام آیت الله نوری همدانی به همایش مقاومت اسلامی از نگاه قرآن؛

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام است

یکی از مراجع تقلید با بیان این که «فلسطین» در رأس حوادث غمبار جهان اسلام است،عادی سازی روابط با رژیم غاصب را حرام اعلام کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع معظم تقلید در پیامی به همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» که پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مجازی این همایش قرائت شد، با اشاره به آیه مبارکه «مُحمّد رسولُ الله و الّذین معه اشدّاء علی الکفّار رُحماء بینهم» بیان کرد: جریان حق و باطل، مهم‌ترین موضوع مطرح شده در قرآن کریم است، چراکه این جریان از آغاز خلقت شروع شده و همچنان ادامه دارد و ادامه خواهد داشت که گاهی منجر به پیروزی جریان حق و در مواردی هم پیروزی ظاهری جریان باطل را به دنبال داشته است.

او با تأکید بر این که تنها راه مقابله با جریان باطل، مقاومت اهل حق است اظهار کرد: متأسفانه افرادی که ضعف در بصیرت و بینش دارند، گاهی تردید و شک را درباره موفقیت‌های جریان باطل و شکست ناپذیری دشمن در بین اهالی حق دامن می‌زنند، در حالی خداوند به صراحت از پیروزی و موفقیت جبهه حق سخن به میان آورده است.

پیروزی نهایی با جبهه حق و مقاومت است

آیت الله نوری همدانی سپس به آیه «فَاستقم کما اُمِرت» اشاره و عنوان کرد: آن چه در این مسیر مهم است، یقین به وعده پروردگار است، یعنی آن که پیروزی قطعی با جبهه حق و اهل مقاومت و جهاد و شکست قطعی از آن دشمنان و جبهه باطل خواهد بود.

او ادامه داد: خداوند متعال در قرآن از شکسته شدن هیمنه ابرقدرت‌ها سخن می‌گوید که یکی از نمونه‌های آن جریان فرعون است که هم از قدرت سیاسی و هم از قدرت اقتصادی و فرهنگی برخوردار بود، اما مقاومت اهل حق در آن زمان نتیجه داد و همین فرعون و جریانش به نابودی و اضمحلال کشیده شدند.

این مرجع تقلید همچنین مقاومت را در تقویت روحیه جهادی و سازش نکردن با دشمنان خواند و گفت: بدانیم که بر اساس صریح قرآن که می‌فرماید «إنّ الکافرین کانوا لکم عدوّا مُبینا»، جبهه باطل دشمن آشکار جبهه حق هستند و باید از آنان بر حذر بود.

او اضافه کرد: باید بدانیم امروز جبهه باطل از تمام توان خود برای شکستن توان و قدرت جبهه حق و مقاومت استفاده می‌کند تا به اهداف شوم خود برسد که وظیفه جبهه حق در این شرایط، همبستگی، مقاومت و  سازش نکردن با کفار است.

 

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام است

آیت الله نوری همدانی در ادامه با اشاره به حوادث غمبار امروز جهان اسلام تصریح کرد: متأسفانه امروز در موضوع فلسطین و قدس شریف شاهد هستیم که عده‌ای از سران عرب مشغول عادی سازی روابط با رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی هستند که این امر قطعا محکوم است و باید سبب وحدت بیشتر جبهه حق و مقاومت شود.

استاد دروس عالی حوزه‌های علمیه همچنین عنوان کرد: بدون شک هرگونه تقویت این رژیم غاصب و ایادی آن‌ها حرام است و امیدواریم مقاومت اسلامی با در نظر گرفتن پیام‌های روح بخش آیات قرآن کریم روز به روز در مسیر خود مستحکم‌تر و موفق‌تر باشد.

او در پایان پیام خود به همایش «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» از همه دست اندرکاران و برگزارکنندگان این همایش مجازی تشکر کرد و توفیق همگان را از درگاه خداوند متعال خواستار شد.

انتهای پیام/ش

نظر شما