شناسهٔ خبر: 42685845 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

بازسازی فرهنگ و نماد‌های دفاع مقدس در قصرشیرین

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین گفت: نمایشگاه عصر رهایی با محوریت نمادسازی فرهنگ مقاومت، بازسازی فرهنگ و نماد‌های دفاع مقدس برپا شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین گفت: نمایشگاه عصر رهایی با محوریت نمادسازی فرهنگ مقاومت، بازسازی فرهنگ و نماد‌های دفاع مقدس با وجود محدودیت‌های ناشی از کرونا، با همراهی و همیاری ناحیه مقاومت بسیج و گردان امام حسین (ع) قصرشیرین برپا شد.

سحر پوره با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، افزود: این نمایشگاه توسط اداره ارشاد اسلامی قصرشیرین شامل تصویرسازی مقاومت و شهدای دفاع مقدس در قالب ماکت و عکس است که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر پا شده و آماده بازدید عموم است.

او با بیان اینکه جنگ در هر جامعه‌ای می‌تواند منشا آثار متفاوت و گوناگونی باشد، اظهار داشت: تقویت اتحاد و یا حتی فروپاشی آن، تغییر خرده فرهنگ‌ها و یا فرهنگ کلان، تغییر نگرش در ابعاد مختلف و در لایه‌های متفاوت جامعه و بسیاری پیامد‌های دیگر که هر کدام از آن‌ها برای نسل جنگ و نسل‌های پس از آن حاوی پیام ها، نمادها، سبک زندگی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین گفت: همزمان با طلوع انقلاب اسلامی دست سیاست‌های سیطره طلبانه دشمنان از آستین رژیم بعث در عراق به عنوان ابزاری برای فروپاشی این انقلاب نوپا بیرون آمده بود تا به خیال خام خود متفاوت‌ترین سنگر مقاومت و بیداری را از بین ببرند.

پوره اضافه کرد: با انقلاب اسلامی نوعی فرهنگ رهایی بخش در جهانِ تحت سلطه ابرقدرت‌ها پدیدارشد که نه تنها تابع سیاست‌های آن‌ها نبود، بلکه جهان را به مقابله و مبارزه با سیطره طلبان فراخواند.

او گفت: این انقلاب با الهام گیری از قیام امام حسین (ع) و با آرمان جامعه سازی و فرهنگ سازی جهانی برای بیداری به سمت ظهور امام عصر (عج) با محوریت ولایت فقیه شکل گرفته بود و همین عامل زمینه ساز تحولی شد که نه تنها فرهنگ ایران را با تغییر بنیادین مواجه ساخت بلکه مسبب بسیاری از حرکت‌ها و شکل گیری جنبش ضد استعماری در فراسوی مرز‌های جغرافیایی ایران شد.

او اظهار داشت: براین اساس نوع فرهنگ حاکم بر دفاع در برابر قدرت سیطره طلبان در جهان آن روز، بسیار استثنایی بود و به همین دلیل به عنوان دفاع مقدس نام گرفت، دفاعی که با فرهنگ و آرمان‌هایی مقدس برای رهایی بشریت از یوغ ظلم و ستماست.

او  گفت: به پاسداشت این فرهنگ متعالی و رشادت‌های دلاوران مکتب حسینی، مردم و مسئوولان وظیفه دارند عمل و رفتار خویش را با معیار‌های دفاع مقدس منطبق کرده و الگو برداری نمایند.

انتهای پیام/ز

نظر شما