شناسهٔ خبر: 42685561 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تجارت نیوز | لینک خبر

رئیس اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

احتمالا قیمت طلا هفته آینده ارزان می‌شود

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود چنانچه این اخبار خوش در روز شنبه مطرح شود ممکن است روند کاهشی قیمت طلا در هفته آینده ادامه‌دار باشد.

صاحب‌خبر -

به گزارش تجارت‌نیوز، روز چهارشنبه حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه هیات دولت « پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه هفته بعد » را تبریک گفت. برخی فعالان بازار معتقدند که این پیام می‌تواند تاثیر مثبتی بر بازار طلا و دلار بگذارد.

این در حالی است که برخی‌های دیگر در فضای مجازی مدعی شدند که روز شنبه و یک‌شنبه هفته آینده مهلت درخواست آمریکا برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه است و احتمالا تحریم‌های لغو شده باز می‌گردد. حال باید دید خبر هفته آینده چیست و چگونه می‌تواند قیمت دلار و طلا را متاثر کند.

در همین حال رئیس اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار در هفته پیش‌رو به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور، قیمت طلا در روز چهارشنبه (99.6.26 ) کمی کاهش یافت. چراکه بازار در انتظار خبر خوش برای کاهش قیمت‌هاست. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود اگر این اخبار خوش در روز شنبه مطرح شود روند کاهشی قیمت طلا در هفته آینده هم ادامه‌ داشته باشد.

مردم همچنان سکه و طلای آب شده می‌خرند

ابراهیم محمدولی افزود: هر چند که قیمت طلا به سه مولفه از جمله میزان تقاضا، قیمت دلار و روند بازارهای جهانی بستگی دارد اما چنانچه قیمت دلار توسط بانک مرکزی مدیریت و کنترل شود بازار طلا نیز روند آرامش را در پیش خواهد گرفت. البته هنوز هم تقاضا برای خرید مصنوعات طلا در بازار وجود ندارد و مردم برای حفظ سرمایه‌های خود طلای آب شده و سکه می‌خرند.

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: هر چند که قیمت انس جهانی طلا در روز چهارشنبه 20 دلار گران و در بازارهای جهانی با قیمت هزار و 962 دلار معامله شده است اما هر گرم طلای 18 عیار با 11 هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و 221 هزار تومان رسید.

همچنین سکه طرح جدید با کاهش 175 هزار تومانی قیمت 12 میلیون و 865 هزار تومان را ثبت کرد. نیم سکه نیز با قیمت شش میلیون و 800 هزار تومان معامله شد. ربع سکه و سکه‌ گرمی نیز به ترتیب قیمت سه میلیون و 800 هزار تومان و یک میلیون و 980 هزار تومان را ثبت کردند.

نظر شما