شناسهٔ خبر: 42671887 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: دانشجو | لینک خبر

در جهت افزایش تعداد پذیرش و شرط سنی؛

دانشگاه علوم پزشکی تهران به درخواست داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی پاسخ منفی داد

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران درپی درخواست داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی اعلام کرد: امکان افزایش ظرفیت و شرط سنی آزمون کارشناسی به پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود ندارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه علوم پزشکی تهران چند سالی می‌شود که با برگزاری یک آزمون از میان دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی به پذیرش دانشجوی پزشکی می‌پردازد. طبق اعلام این دانشگاه هر ساله ۱۰ الی ۱۵ نفر در این دوره جذب می‌شوند، امسال نیز طبق اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد که ۱۰ نفردر آزمون کارشناسی به پزشکی سال ۹۹ با حداکثر سن ۲۵ سال پذیرش خواهند شد.

این موضوع سبب شد تا داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی با اعلام درخواستی از معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بخواهند تا تعداد پذیرش دانشجویان و شرط سنی را افزایش دهند.

بر این اساس معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ از آنجا که پذیرش دانشجوی کارشناسی به پزشکی درصدی مشخص از ظرفیت کنکور سراسری است و این ظرفیت بر اساس امکانات آموزشی دانشکده پزشکی اعلام می‌شود، امکان افزایش ظرفیت برای دانشگاه وجود ندارد.

همچنین در خصوص درخواست افزایش شرط سنی به اطلاع می‌رساند مطابق آیین نامه فعلی آزمون، سن ۲۵ سال تمام ملاک و تغییر آن امکان پذیر نیست.

لازم به ذکر است، آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، ششم شهیورماه ۹۹ برگزار شد.

نظر شما