شناسهٔ خبر: 42669880 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تهران| بیش از ۳۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در پاکدشت برگزار می‌شود

گروه استان‌ها- فرماندار سپاه پاکدشت گفت: بیش از ۳۰ برنامه در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود که از مهمترین آنها تکریم خانواده معظم شهدا و دیدار مجدد با جانبازان و ایثارگران است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پاکدشت، سرهنگ دوم رضا امجدی امروز در جلسه هماهنگی برنامه های دفاع مقدس که به میزبانی فرمانداری پاکدشت برگزار شد با اشاره به حیله‌های دشمنان به بهانه کرونا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: محرم امسال محرمی ماندگار و ویژه بود، برخی صحبت‌هایی که می‌کردند که باعث موج سواری دشمنان برای ضربه زدن به اعتقادات مردم بود.

فرماندار سپاه پاکدشت افزود: موج سواری دشمنان با بیداری ملت انقلابی و بصیر ایران اسلامی به ثمر ننشست.

وی گفت: رهبری در روز عید قربان فرمودند که "عزاداری‌های اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، من هم مقید به انجام هستم"، مقام عظمای ولایت هیچ دستور و حکمی ندادند و در این آزمون مهم مردم نمره قبولی گرفتند.

فرمانده سپاه پاکدشت، تصریح کرد: هیئت‌ها در حوزه توزیع نذورات، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی طبق پروتکل‌های بهداشتی عمل کردند و می‌توان گفت که این محرم یک مسئله دو سر سود شد‌، ملت هم ولایتمداری خود را به جهان دوباره تبیین کرد و هم عزاداری‌های باشکوه برگزار شد.

امجدی عنوان کرد: در سطح ادارات متاسفانه شاهد اجرای برنامه‌های کمرنگی بودیم، مسئولان در ادارات باید بهتر عمل می‌کردندف زیرا امام خمینی(ره) فرمودند "این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است"، مردم به میدان آمدند و ادارات جا ماندند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز فرمایش مهمی که قابل تامل است بیان فرمودند،"امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست"، همه باید به آن اهتمام ویژه داشته باشیم و مردم منتظر نمی‌مانند ما باید پیشتاز و پیشقدم باشیم.

فرماندار سپاه پاکدشت با اشاره به برگزاری 4 یادواره شهدا در چهار نقطه شهرستان گفت: در کنار آن یادواره تحلیل جنگ هشت ساله دفاع مقدس نیز ویژه ادارات پاکدشت نیز جز برنامهها است که برگزار می‌شود.

امجدی با اشاره به راه‌اندازی کاروان دفاع مقدس افزود: 4 کاروان نمایشگاهی سیار دفاع مقدس از 31 شهریورماه به مدت 8 روز کاری در سطح شهرستان با حضور راویان عزیز به بیان واقعیت های جنگ تحمیلی می‌پردازد.

فرمانده سپاه پاکدشت در انتها به برنامه های، آبروی محله و اجرای دسته های عزاداری مقابل منزل شهدا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و تکریم خانواده شهدا را از مهمترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس دانست و گفت: بیش از 30 برنامه در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود که از مهمترین آنها تکریم خانواده معظم شهدا و دیدار مجدد با جانبازان و ایثارگران است.

زنده نگه داشتن هفته دفاع مقدس جهاد فرهنگی است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن لزومی در این جلسه گفت: توجه ویژه به گنجینه انقلاب که همان 8 سال دفاع مقدس است یک مسئله بسیار مهم است و زنده نگه داشتن هفته دفاع مقدس، جهادفرهنگی است و اجر و پاداش مجاهدت در راه خدا است.

وی افزود: چهل سال از آغاز جنگ تحمیلی 8 ساله بر ایران اسلامی می‌گذرد و خون‌های پاکی نثار حفظ این انقلاب شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پاکدشت تصریح کرد: در آن روزهایی که ایران اسلامی زیربمب افکن‌های رژیم اشغالگر صدام بود امام خمینی(ره) در پاسخ به صحبت‌های برخی که آیه یاس می‌نواختند فرمود "تکلیف ما را امام حسین(ع) تعیین کرده و مثل امام حسین مبارزه می‌کنیم و مثل امام حسین(ع) شهید می‌شویم.

لزومی در ادامه به حضور نیافتن 3 شهردار شهرستان در جلسه اشاره کرد و گفت: امروز شخص فرماندار با حضور معاون سیاسی خود جلسه تشکیل می‌دهد، فرمانده سپاه نیز ضمن حضور خود، جانشین و معاون فرهنگی خود را به جلسه می‌آورد، من به عنوان امام جمعه پاکدشت و حجت‌الاسلام خداپرست به عنوان امام جمعه بخش شریف آباد شخصا در جلسه حضور یافتند، چرا شهرداران فقط معاونان فرهنگی خود را فرستادند و خود حضور نیافتند.

امام جمعه پاکدشت گفت: بسیاری از شهیدان 8 سال دفاع مقدس به لحاظ جایگاهی بالاتر از تک تک ما بودند اما امروز آنها نیستند و ما بر این کرسی‌ها تکیه زده‌ایم، چرا شهرداران در این جلسه مهم حضور ندارند.

وی بیان کرد: هفته دفاع مقدس گنجینه فرهنگی انقلاب است، شهرداران شریف آباد، فرون‌آباد و پاکدشت باید در این جلسات حضور داشته باشند.

برنامه ها به گونه ی باشد که نسل جوان وقایع را درک کنند

هادی تمهیدی در این جلسه با بیان اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره نقش آفرینان و دلاورمران و غیورمردان صحنه غیرت و دلدادگی وطن اظهار داشت: اهتمام ویژه داشتن به زنده نگه داشتن یاد و خاطره دوران طلایی 8 ساله دفاع مقدس در این روزها که دشمنان بی‌محابا در صحنه برای نابودی فرهنگ انقلابی ایران اسلامی تلاش می‌کنند نوعی جهاد است.

وی افزود: امروز باید برنامه‌های فرهنگی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که نسل جدید که در آن روزها نبودند با مجاهدت‌های ملت ایران مانوس نشوند.

فرماندار پاکدشت افزود: با اجرا و تدوین برنامه‌های ماندگار در سطح شهرستان و در مساجد به عنوان سنگرهای انقلاب، این ارزش‌ها را به نسل جدید منتقل کنیم.

انتهای پیام/ح

نظر شما