شناسهٔ خبر: 42657904 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: راهبرد معاصر | لینک خبر

شاخص بورس امروز کانال 1.7 میلیون را پس گرفت

شاخص بورس امروز 26 شهریور افزایش یافت و توانست کانال 1.7 میلیون واحدی را پس بگیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش راهبرد معاصر شاخص بورس امروز 26 شهریور ماه با رشد بیش از 44 هزار واحدی کانال یک میلیون و 700 هزار واحدی را پس گرفت. کارشناسان معتقدند روند بازار بورس کمک کم دارد به مسیر رشد خود برمیگردد و باید در روزهای آتی منتظر صف های خرید بود. در این میان هم کسانی نیز هستند که معتقدند رشد شارپی بازار از آبان ماه شروع خواهد شد. حالا باید دید هفته آینده بازار بورس چه وضعیتی خواهد داشت.

 

 

عملکرد بازار سهام چهارشنبه چطور بود؟ + فیلم

در معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس با رشدی 2.3 درصدی وارد کانال یک میلیون و 700 هزار واحدی شد تا سومین روز صعودی خود را پشت سر بگذارد.

 

<div id="video-display-embed-code_176037" ><script type="text/JavaScript" src="https://rahbordemoaser.ir/fa/news/play/embed/59280/176037?width=400&height=300"></script></div>

 

 

شاخص بورس ارتفاع ۱.۷ میلیون واحد را پس گرفت

 

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص بورس لحظاتی پیش با ثبت رشد بیش از 49هزار واحدی از ارتفاع یک میلیون و 700هزار واحد هم گذر کرد.

این در حالی است که تا به این لحظه بیش از 4میلیارد و 538میلیون سهم و حق تقدم نیز به‌ارزشی بالغ بر 6 هزار و 4میلیارد تومان در 774هزار نوبت توسط معامله‌گران دست به دست شده است.

بیشترین اثر مثبت بر صعود و رکوردشکنی شاخص بورس هم تا به این لحظه توسط شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران رقم خورده است.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس نیز تاکنون با ثبت دادوستد 509میلیون ورقه به‌ارزش بیش از 1203میلیارد تومان در 175هزار نوبت، شاخص فرابورس رشد 266واحدی را تجربه کرده و در ارتفاع 17هزار و 716واحد قرار گرفته است.

 

شاخص بورس امروز

 

تداوم صعود پرشتاب شاخص بورس

 

براساس معاملات امروز بیش از ۱۷ میلیارد و ۳۵۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۷۸ هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با دو هزار و ۱۰۲ واحد افزایش به ۴۳۰ هزار و ۲۰۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۳۷۸ واحد رشد به ۲۸۱ هزار و ۹۸۸ واحد رسیدند.

 

شاخص بازار اول ۳۳ هزار و ۹۵۷ واحد و شاخص بازار دوم ۵۹ هزار و  ۳۹۵ واحد افزایش داشتند.

 

شاخص امروز بورس

 

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۷۰۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با پنج هزار و ۲۹۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهار هزار و ۳۲۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با دو هزار و ۳۶۰ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۵۵۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۴۵۰ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۴۲۵ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۲۸۸ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۱۳۵ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۹۲۷واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۸۸۸ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۷۸ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۸۵۰ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۸۴۱ واحد و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۸۳۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 

 نماد بانک پارسیان (وپارس) با ۸۳۳ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۴۶۳ واحد، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳) با ۳۷۱ واحد، سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد) با ۲۸۰ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۲۴۷ واحد، تامین سرمایه امید (امید) با ۲۲۰ واحد،‌ فروشگاه ای زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۱۷۹ واحد، پارس خودرو (خپارس) با ۹۰ واحد، سرمایه گذاری سایپا (وساپا) با ۷۴ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۶۹ واحد، گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران (وتوصا) با ۶۴ واحد، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۶۳ واحد، سرمایه گذاری بهمن (وبهمن) با ۶۳ واحد، کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) با ۶۲ واحد، پارس الکتریک (لپارس) با ۵۹ واحد، صنعتی زر ماکارون (غزر) هم با ۵۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

 

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، ملی صنایع مس ایران،  فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات ایران، بانک تجارت، سرمایه گذاری غدیر و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار گرفتند.

 

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۹۵۸ میلیون و ۸۶۸ هزار برگه سهم به ارزش ۲۷ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

بورس امروز

 

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۶۹ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۹۲۰ واحد ثابت ماند.

 

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۴۴۱ هزار برگه سهم به ارزش ۵۴ هزار و ۱۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی مارون (مارون)، پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، هلیدنگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، بانک دی (دی)،‌ گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، ‌اعتباری ملل (وملل)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، ویتانا (غویتا)،‌ پالایش نفت شیراز (شراز)، فرابورس ایران (فرابورس)،‌ توکاریل (توریل) و پتروشیمی غدیر (شغدیر) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.

 

شاخص کل بورس

 

همچنین نماد مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس)، گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک)،‌ توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)،‌ بیمه سامان (بساما)،‌ نفت پاسارگاد (شپاس)،‌ بیمه کوثر (کوثر)، سیمان ساوه (ساوه)،‌ توزیع داروپخش (دتوزیع)، کشتیرانی دریای خزر (حخزر)،‌ سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)،‌ شیر پاستوریزه پگاه گلستان (غگلستا) و پخش هجرت (هجرت) سرمایه گذاری پویا (وپویا) تاثیر منفی بر شاخص این بازار گذاردند.

 

 

 

 

 

نظر شما