شناسهٔ خبر: 42547272 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

از محل اعتبارات شرکت ملی نفت ایران

سالن ورزشی شهید قاسم سلیمانی در حسینیه خوزستان افتتاح شد

صاحب‌خبر -
خبرگزاری آریا - سالن ورزشی شهید سپهبد قاسم سلیمانی که از محل اعتبارات شرکت ملی نفت ایران در شهر حسینیه استان خوزستان احداث شده است، افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار شانا، این سالن ورزشی که با هدف بهره‌مندسازی دانش‌آموزان اندیمشکی و با همکاری اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان خوزستان احداث شده است، عصر امروز (جمعه، 21 شهریورماه) با حضور غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، فریدون حسنوند، نماینده مردم اندیمشک در مجلس، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خوزستان، مسئولان آموزش و پرورش استان و مسئولان محلی اندیمشک و الوار گرمسیری و دیگر مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.
سالن ورزشی شهید سپهبد قاسم سلیمانی با زیربنای 1070 متر مربع در زمینی به وسعت 2 هزار متر مربع احداث شده که 25 میلیارد ریال از مجموع 43 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته به این پروژه از محل اعتبارات مدیریت نظارت بر طرح‌های عمران مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران تامین شده است.
این سالن در شهر حسینیه، بخش الوار گرمسیری استان خوزستان در 20 کیلومتری اندیمشک بنا شده و نخستین سالن ورزشی دانش‌آموزی در این بخش به شمار می‌رود.
علی قربانی، مدیر کل نوسازی مدارس استان خوزستان در این باره می‌گوید: به جز سالن ورزشی شهید سپهبد قاسم سلیمانی، احداث سالن ورزشی دیگری نیز از محل اعتبارات شرکت ملی نفت ایران در شهرک مدنی اندیمشک در دست اقدام است که با توجه به پیشرفت 95 درصدی آن، انتظار می‌رود ظرف یک‌ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
به گفته وی، 2 پروژه 9 کلاسه با پیشرفت‌های حدود 85 درصد و 75 درصد نیز در این منطقه در دست احداث است که از مجموع اعتبار 50 میلیارد ریالی هر یک از این پروژه‌ها، 30 میلیارد ریال (به ازای هر پروژه) را شرکت ملی نفت ایران تامین مالی کرده است و در هر یک از این مدارس، امکان تحصیل 300 دانش‌آموز فراهم خواهد شد.
مدیریت نظارت بر طرح‌های عمران مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران در زمینه نوسازی مدارس استان خوزستان، تاکنون در مجموع 2181 کلاس درسی در سطح استان احداث کرده که این اقدام به افزایش 12 درصدی سرانه فضای آموزشی استان منتهی شده است. در این حوزه به واسطه فعالیت‌های صورت گرفته در استان خوزستان، تاکنون بالغ بر یک میلیون و 175 هزار و 724 مترمربع فضای ورزشی (سرپوشیده و روباز) نیز با اعتبارات شرکت ملی نفت ایران ایجاد شده که با این اقدام‌ها، ضمن بهره‌مندی شهروندان، برای بیش از 4 هزار نفر در استان نیز اشتغال‌زایی شده است.

نظر شما