شناسهٔ خبر: 41999537 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون استاندار گیلان :

مراسم محرم باید با رعایت جدی تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار شود

رشت - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان بر ضرورت رعایت جدی تمامی پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم ویژه ماه محرم تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود قاسم نژاد روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در استانداری گیلان افزود: این امکان برای همه ما فراهم است که در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) شرکت کنیم اما اگر در رعایت دستورالعمل های بهداشتی غفلت شود تبعات غیر قابل جبرانی برای جامعه در بر خواهد داشت.

وی با بیان این که سلامت مردم اولویت است، اظهار داشت: گفتمان همه ما در برگزاری مراسم ماه محرم باید یکی و این باد که همه باید در برگزاری این مراسم پروتکل ها و دستورالعملهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را به دقت رعایت کنند .

قاسم نژاد با اشاره به اقدام بسیاری از مردم مناطق مختلف استان از جمله در ضیابر، پاشاکی و غیره برای اطعام و احسان در این ایام خاطر نشان کرد: دستورالعمل های بهداشتی در طبخ و توزیع غذا باید رعایت شود و غذای تهیه شده نیز فقط در ظروف یکبار مصرف و بسته بندی در بین مردم توزیع شود ضمن اینکه باید مراقبت شود تجمعی شکل نگیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان اظهار داشت: فرمانداران ضمن توجه به این مهم باید دستورالعمل های لازم درباره اطعام و احسان در مناطق مختلف را به بخشداران ارایه داده و بر ضرورت رعایت دستورالعمل ها تاکید شود.

وی با اشاره به ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورا و ضرورت رعایت توصیه ها و هشدارها اضافه کرد: اگر ما در اجرای برنامه های شخصی، دینی و مذهبی در رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مصصم نباشیم در مهرماه امسال مانند اسفندماه سال گذشته شاهد وقوع فاجعه ای در بحث شیوع کرونا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برای شهرهای قرمز، زرد و سفید پروتکل تعریف شده و همه باید این پروتکل ها را رعایت کنند، اضافه کرد: چرا در مواردی این دستورالعمل ها رعایت نمی شود و شاهد شکل گیری تجمعات در شهرهای قرمز هستیم جال آنکه رهبر معظم انقلاب هم تاکید کردند که  هر آنچه که وزارت بهداشت در موضوع مقابله با کرونا اعلام می کند،  تابع آن هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان بیان داشت: پرستاران و کادر درمانی ما خسته اند همه باید با رعایت پروتکل های بهداشتی به آنان و حفظ سلامت خود کمک کنیم.

نظر شما