شناسهٔ خبر: 41999536 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

در راستای تامین امنیت؛

ناجا خراسان شمالی به حوزه پیشگیری از آسیب اجتماعی ورود کرده است

بجنورد- فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: ناجا استان با ارائه راه‌کارهای کارساز سعی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علیرضا مظاهری پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در محل ستاد فرماندهی انتظامی خراسان شمالی برگزار شد، با اشاره به اینکه مردم در نظام اسلامی به عنوان یک سرمایه مهم محسوب می‌شوند، اظهار کرد: به برکت حضور مردم و همچنین رسانه‌ها امروز امنیت استان یک امنیت بسیار پایدار است.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی امنیت جامعه را به عنوان خط قرمز خود می‌داند، بیان کرد: در راه برقراری امنیت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی عزیزان زیادی را از دست داده‌ایم که خبرنگاران شهید نیز بخشی از آنها بوده‌اند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران استان برای انعکاس مطالب و رویدادهای مختلف همواره در کنار نیروی انتظامی بوده‌اند، افزود: در تمام صحنه‌ها خصوصاً دفاع از حریم و دفاع از حرم شاهد حضور رسانه‌های عزیز هستیم.

مظاهری یادآور شد: امروز نیز در حوزه سلامت و مبارزه با بیماری منحوس کرونا جانفشانی خبرنگاران را مشاهده می‌کنیم.

خبرنگاران پل ارتباطی ناجا و مردم

فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی خبرنگاران را پل ارتباطی با مردم دانست و افزود: خبرنگاری، شغل سخت و استرس‌زایی است که به صورت شبانه روزی انجام می‌شود.

وی عشق و علاقه را از خصوصیات بارز حرفه خبرنگاری بر شمرد و تصریح کرد: مهمترین رسالتی که خبرنگاران را بدون هیچ گونه چشم داشتی به این حرفه علاقه مند کرده، عشق به نظام و انقلاب اسلامی است.

خبرنگاران وضعیت جامعه را صحیح ترسیم کنند

مظاهری ادامه داد: وضعیت کنونی جامعه، وظیفه خبرنگاران و اصحاب رسانه را سنگین‌تر کرده و باید خبرنگاران با تدوین و ترسیم وضعیت جامعه اخبار را به درستی و به دور از هر گونه جانب داری به مردم عزیز انعکاس دهند تا باعث تشویش افکار عمومی نشود.

این مقام ارشد انتظامی در استان اضافه کرد: پلیس نیز در کنار اقدامات سلبی که گاهی لازم است، اقدامات ایجابی، اجتماعی و فرهنگی را مقدم بر آن دانسته و با تلاش کارکنان معاونت اجتماعی سعی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد.

وی ارائه راهکارهای لازم و کارساز در بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را از دیگر وظایف و مأموریت‌های معاونت اجتماعی پلیس بر شمرد و افزود: خوشبختانه در اینگونه مسائل پلیس به خوبی عمل کرده و تداوم این عملکرد با همکاری و تعامل تنگاتنگ مردم و خصوصاً رسانه‌ها امکان پذیر است.

مظاهری در انتها گفت: رسانه‌ها با توجه به رسالتی و جایگاهشان، نقش بسزایی در پیشگیری و کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه دارند.

نظر شما