شناسهٔ خبر: 41952735 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

سخنگوی جنبش انصار الله الأوفیاء عراق:

سفیر ترکیه از بغداد اخراج شود

«عادل الکرعاوی»، سخنگوی جنبش «انصار الله الأوفیاء» عراق، خواستار اخراج سفیر ترکیه از بغداد و اعزام نیروهای عراقی به شمال این کشور شد.

صاحب‌خبر -
صراط:

«عادل الکرعاوی»، سخنگوی جنبش «انصار الله الأوفیاء» عراق، خواستار اخراج سفیر ترکیه از این کشور شد.

وی افزود: ما از ابتدا درباره خطرناک بودن حملات ترکیه به اراضی عراق هشدار داده بودیم و گفته بودیم اگر دولت موضع جدی برای توقف آن به عمل نیاورد، منجر به افراط در عملیات خواهد شد. ترکیه حملات زیادی به مواضع پ ک ک انجام داده، و به عمق اقلیم کردستان عراق وارد شده و بر اراضی چنگ انداخته و موضع عراق ضعیف و خجالت آور است.

الکرعاوی تاکید کرد: موضع دیپلماتیک در قبال ترکیه فایده‌ای ندارد زیرا آنکارا فکر می‌کند که عراق ضعیف است و توان حمایت از مرزهای خود و مقابله با دخالت‌های خارجی را ندارد. ارتش ترکیه طرح عثمانی را برای چنگ انداختن بر استان نینوا و الحاق آن به ترکیه دارد.

وی گفت: ترکیه به دنبال ایجاد پایگاه‌های نظامی بزرگ در شمال عراق است و این موضوع به کشورهای مجاور عراق هم اجازه خواهد داد که به مرزهای ما نفوذ کنند. بیانیه وزارت خارجه عراق غیرقابل قبول است و ما خواستار اخراج سفیر ترکیه از عراق به جای احضارش هستیم و اینکه نیروهای عراقی به شمال عراق اعزام شوند.

گفتنی است که روز گذشته اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرده بود که در حمله پهپادی ترکیه به خودرو نیروهای گارد مرزی عراق در منطقه سیدکان در شمال اربیل، فرمانده تیپ دوم گارد مرزی و نیز فرمانده هنگ سوم از تیپ دوم گارد مرزی عراق به همراه راننده آنها کشته شدند.

نظر شما