شناسهٔ خبر: 41798523 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان:

حریق موجب نابودی ۱۳۸ هکتار از مراتع اصفهان در سال جاری شده است

اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت:از ابتدای سال ۵۵ حریق در مراتع و عرصه‌های محیط زیستی به ویژه در غرب و جنوب اصفهان رخ داده است که ۱۳۸ هکتار از مراتع استان را به نابودی کشاند.

صاحب‌خبر -

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلام اطفا حریق در مراتع «نماگرد» شهرستان فریدن به وسعت ۲.۵ هکتار اظهار داشت: در هفته‌های گذشته حریقی مشابه به وسعت چهار هکتار در مراتع «نماگرد» رخ دارد که در تلاش دوساعته تیم‌های امدادی و آتش نشانی یگان حفاظت منابع طبیعی و نیز تیم‌های محلی و دهیاری‌ها اطفا شد.

وی افزود: حریق اخیر در مراتع «نماگرد» شهرستان فریدن با تلاش عوامل امدادی به مدت یک ساعت مهار شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به وقوع ۵۵ مورد حریق از ابتدای سال تاکنون در ۱۳۸ هکتار از مراتع استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۵ حریق در مراتع و عرصه‌های محیط زیستی به ویژه در غرب و جنوب استان اصفهان رخ داده است که عامل حریق اخیر هم خطای انسانی گزارش شده است.

وی با اشاره به گرم شدن دو تا سه درجه‌ای در مردادماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تصریح کرد: با توجه به بارش‌های فروردین ماه، بستر رشد گیاهان علوفه‌ای فراهم شد و انداختن یک بطری براق در مراتع می‌تواند زمینه بروز حریق گسترده را فراهم کند.

شیشه فروش بیان کرد: شناسایی عرصه‌های اولویت دار و گشت و مراقبت ۷۰ تیم عملیاتی و هرس علف‌های خشک توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، از اقدامات پیشگیرانه برای بروز حریق است.

وی از سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور درخواست کرد که بالگرد مجهز به سبد آبپاش در استان اصفهان مستقر کند و افزود: مناطق چادگان و سمیرم به علت عشایر خیز بودن و مراتع وسیع نیاز به دو پایگاه اطفای حریق دارد که لازم است سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور اعتبارات آن را تخصیص دهد.

نظر شما