شناسهٔ خبر: 41793183 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

وضعیت قرمز گیلان و صحبت‌های ضد و نقیض مسئولان

استان گیلان یکی از استان‌هایی است که از نظر بیماران مبتلا به کرونا وضعیت بسیاری خطرناکی دارد و جزو استان‌های قرمز کشور محسوب می‌شود.

صاحب‌خبر -
صراط:

استان گیلان یکی از استان‌هایی است که از نظر بیماران مبتلا به کرونا وضعیت بسیاری خطرناکی دارد و جزو استان‌های قرمز کشور محسوب می‌شود.

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت هم امروز و پس از اعلام آمار روزانه کرونا در ایران، درباره وضعیت کرونا این استان گفت: «استان گیلان در اسفند ماه سال قبل شاهد خیز شدید بیماری در تمامی شهرستان‌هایش بود که از اوایل فروردین ماه سیر نزولی در موارد ابتلا و بستری این استان آغاز شد و این روند کاهشی تا خرداد ماه ادامه پیدا کرد.

متاسفانه در تیر ماه سال جاری مجددا شاهد افزایش موارد بیماری در اغلب شهرستان‌های استان گیلان هستیم. به طوری که اکنون ۵ شهرستان استان گیلان در وضعیت قرمز و ۴ شهرستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند. همچنین شیب موارد بستری و ابتلا در شهرستان‌های ورودی و مسافر خیز استان گیلان مانند رشت، رودبار، آستارا، رودسر، لنگرود و لاهیجان دارای روند تندتری است.»

لاری در ادامه صحبت‌هایش گفت: «طبق گزارشات واصله ۲۰ تا ۳۰ درصد موارد ابتلاء و بستری مربوط به مسافرانی هستند که به شهرهای گیلان سفر کرده اند. بنابراین درخواستمان از مردم آن است که از هر گونه سفر غیر ضروری به خصوص در تعطیلات پیش رو به این استان جدا خودداری کنند.»

این در حالی است که معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در برنامه امروز صبح «در امتداد الوند» شبکه دو صحبت‌های متفاوتی داشت. او اوضاع استان را خوب ارزیابی می‌کند و معتقد است بخشی از اقتصاد استان به مسافران متکی است و با رعایت نکات بهداشتی سفر به این استان چندان هم پرخطر نخواهد بود. صحبت‌هایی که حتی با واکنش مجری برنامه مواجه شد.

نظر شما