شناسهٔ خبر: 41792976 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

گفت‌وگو|

چه کسانی شب‌ها در تهران شهردار می شوند؟

خبرگزاری میزان- مشاور شهردار تهران به تشریح عملکرد شهردار شب و اختیارات آنان پرداخت.

صاحب‌خبر -

غلامحسین محمدی در گفت‌وگو با میزان به تشریح آخرین وضعیت شهردار‌های شب تهران پرداخت و گفت: اکنون اخیرا برنامه دارند که شهردار شب را ثابت کنند، البته این مسبوق به سابقه است و مربوط به این دوره نیست و سالیان درازی است که تهران شهردار شب دارد و هرکسی که شهردار شب می‌شود، تعدادی از افراد هستند که در مناطق به صورت کشیک حضور دارند و با فرد موردنظر همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: کلا شهردار شب یا چرخشی بین مدیران و معاونان و مدیران ارشد سازمان شهرداری تهران می‌چرخد یا اینکه به صورت اخیرا مطرح شده است که شهردار شب ثابت باشد و چند نفر مشخص باشد که بتوانند کار‌ها را به این افراد تفویض کنند.

مشاور شهردار تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر بین مدیران ارشد ستادی و معاونین شهردار شب در زمان‌های مختلف جابه‌جا می‌شود و برای مثال طی یک ماه ممکن است که سی نفر این مسئولیت را به عهده داشته باشند.

محمدی در تشریح اختیارات شهرداران شب تهران تصریح کرد: اختیارات شهردار شب در حد شهردار نیست و تنها نگه‌داشت شهر به دست آنان است به این معنی که اگر در شب اتفاقی بیفتد، حادثه‌ای صورت بگیرد، وظیفه دارند که به مراکز ستادی گزارش بدهند.

مشاور شهردار تهران خاطرنشان کرد: و اگر حادثه درجه پیچیده‌تر و بحرانی‌تری داشته باشند، قاعدتا مسئولان اصلی خودشان حاضر می‌شوند در نتیجه شهردار شب بیشتر رتق و فتق امور جاری و نگهداشت شهر است این امور هم بیشتر شامل مسائل عادی شهر می‌شود که در برخی مواقع نیاز به یک نظارت دارد، اما محمدی در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی در افراد به طور عادی وظیفه خودشان را انجام می‌دهند و این مساله بیشتر از جنبه نظارتی و اطلاع‌یابی است.

انتهای پیام/

نظر شما