شناسهٔ خبر: 41745871 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه کیهان | لینک خبر

رئیس‌ بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد:

ابلاغ آیین‌نامه اختصاصی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت حوزه سلامت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آیین‌نامه اجرایی شهید خدمت با مزایای «در حکم شهید» ابلاغ شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش فارس، سعید اوحدی با اشاره به تدوین و ابلاغ «آیین‌نامه اختصاصی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»‌، اظهار داشت: بعد از گردش کار وزیر محترم بهداشت خدمت مقام معظم رهبری، موضوع شهدای حوزه سلامت در جلسه شورای عالی امنیت ملی تصویب و به تأیید مقام معظم رهبری رسید. اوحدی افزود: حسب تبصره ۳ مصوبه فوق، آیین‌نامه اجرایی شهید خدمت با مزایای
«در حکم شهید» توسط ستاد ملی مدیریت کرونا تدوین و در تاریخ ۴/۵/۹۹ تصویب و به تأیید رئیس‌جمهور محترم رسید و در تاریخ ۷/۵/۹۹ توسط رئیس سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد. وی ادامه داد: در همین راستا کمیته‌ای در سطح ملی با مسئولیت وزیر بهداشت و با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس سازمان اداری و استخدامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه تشکیل می‌شود.
معاون رئیس‌جمهور گفت: شهدای خدمت موضوع «آیین‌نامه تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» با حفظ عنوان «شهید خدمت» از مزایا و امتیازات افراد «در حکم شهید» موضوع ماده ۳ آیین‌نامه تعیین و احراز مصادیق عملی شهید، در حکم شهید و سایر مصادیق ایثارگری مصوبه هیئت وزیران برخوردار می‌شوند. مصادیق شهدای خدمت پس از تشکیل پرونده و بررسی در کمیته استانی به کمیته ملی پیشنهاد و پس از احراز نهایی در کمیته ملی تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرند.

برچسب‌ها:

نظر شما