شناسهٔ خبر: 41745820 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه کیهان | لینک خبر

تفاهمنامه علمی تحقیقاتی ارتش و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری امضا شد

تفاهمنامه علمی تحقیقاتی فیمابین ارتش جمهوری اسلامی و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری امضا شد.

صاحب‌خبر -

در مراسمی با حضور سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، تفاهمنامه علمی تحقیقاتی فیمابین ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، در ستاد ارتش امضا شد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در حاشیه امضای این تفاهمنامه گفت: مجموعه نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران از قبل هم همکاری‌هایی با معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری داشتند؛ انشاءالله این جلسه و تفاهمنامه‌ای که امروز امضا شد یک جهشی در ادامه این همکاری‌های فیمابین، خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، موسوی افزود: این تفاهمنامه در حوزه‌های مختلف زمینی، پدافند، هوایی، دریایی و فضایی است که امیدواریم موارد مدنظر معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و ارتش جمهوری اسلامی ایران، هم جهت بشوند تا بتوانیم پیشرفت‌های خوبی را در آینده نزدیک شاهد باشیم.
حوزه‌های همکاری متعددی با ارتش و صنایع دفاعی داریم
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری نیز گفت: ما توسعه‌های زیادی در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و تکنولوژی‌های متعدد در حوزه ICT، نانو، تکنولوژی هوافضا و بسیاری از حوزه‌های جدید از قبیل حوزه لیزر در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و برخی مراکز پژوهشی داشته‌ایم.
ستاری افزود: یکی از اهداف ما در معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری این است که بتوانیم این تکنولوژی را به سمت صنایع دفاعی سوق دهیم و صنعت دفاع نیز از این زیر ساخت‌هایی که ایجاد شده، استفاده کند که امیدواریم با امضای این تفاهمنامه، این روند تسریع شود.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری ادامه داد: حوزه‌های همکاری متعددی با ارتش و صنایع دفاعی داریم، ما بیش از ۷۰ شرکت دانش‌بنیان داریم که محصول به حوزه دفاع می‌دهند، هم توسعه این شرکت‌ها مدنظر است و هم اینکه شرکت‌های جدید به این حوزه ملحق شوند.
ستاری با‌اشاره به ساخت هواپیمای کوثر گفت: بخش‌های متعددی از هواپیمای کوثر در شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه پیدا کرد و قطعاً این هواپیما به همین شکل باقی نخواهد ماند و خیلی از تکنولوژی‌های جدید در آن توسعه پیدا خواهد کرد.
در این جلسه امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش، امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و تعدادی از معاونان ارتش و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری حضور داشتند.

نظر شما