شناسهٔ خبر: 41720982 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

تلاش جمهوری‌خواهان متمول آمریکا برای شکست ترامپ در انتخابات

سرمایه‌داران ثروتمند و جمهوری‌خواه آمریکا در حال هزینه کردن مالی برای شکست خوردن رئیس‌جمهور این کشور در انتخابات هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، «جیمی تاش» عضو حزب جمهوری‌خواه و از ثروتمندان ایالت تنسی آمریکا، در حال هزینه کردن مالی برای شکست خوردن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی کشورش، در انتخابات آتی آمریکا در سال جاری (آبان ماه) است.

تاش به عنوان یکی از اصلی‌ترین جمهوری‌خواهان ثروتمند آمریکا به خبرنگاران گفته است: «من با ۸۰ درصد کار‌های او موافقم، اما نمی‌توانم فردی دروغگو را تحمل کنم.»

تاش تنها یکی از متمولان جمهوری‌خواه آمریکا است که در حال سرمایه‌گذاری مالی برای شکست خوردن ترامپ هستند. این افراد پیروِ حزب جمهوری‌خواه به شدت خواهان پیروزی «جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات، هستند.

گفتنی است در سال ۲۰۱۹ «پروژه لینکلن» به عنوان گروهی سیاسی برای جلوگیری از انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات سال جاری شکل گرفته است.

برخی از این جمهوری‌خواهان ثروتمند این گروه معتقد به تنبیه و مجازات هم‌حزبی‌های خود هستند که به دونالد ترامپ کمک می‌کنند. البته آن‌ها خواهان اخراج برخی از سناتور‌های جمهوری‌خواه نیز هستند.

سرمایه این گروه به شکلی غیرقابل باور به خروج ترامپ از کاخ سفید اختصاص داده شده و دلیل مهم آن هم عملکرد ضعیف ترامپ در شیوع کرونا عنوان شده است.

همچنین در انتخابات گذشته آمریکا نیز برخی جمهوری‌خواهان گروهی به نام «ترامپ هرگز» را تشکیل داده بودند تا از انتخاب شدن او جلوگیری کنند که با عدم موفقیتشان نقش کمرنگی پیدا کردند.

البته با تمامی موارد گفته شده «کارن فاینی» استراتژیست حزب دموکرات که سخنگوی کارزار انتخاباتی «هیلاری کلینتون» رقیب اسبق انتخاباتی ترامپ نیز بوده به خبرنگاران گوشزد کرده است: «میان سال ۲۰۲۰ یا سال ۲۰۱۶ تفاوت زمین تا آسمان است، سرمایه کنونی این گروه جمهوری‌خواه ابعاد جدیدی در این زمینه گشوده است.»

او در ادامه تاکید داشته که تاکنون این میزان سرمایه برای جلوگیری از حضور ترامپ در کاخ سفید هزینه نشده است.

البته گروه «پروژه لینکلن» تنها کارزار شکل گرفته در این زمینه نیست و در چند ماه گذشته برخی مقامات دولت «جورج بوش» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا که او نیز جمهوری‌خواه است، نیز اقداماتی در این باره داشته‌اند.

«ارین پرین» سخنگوی کارزار انتخاباتی ترامپ، در واکنش به این اقدامات آن‌ها را به «باتلاقی» تشبیه کرد و گفت «آن‌ها سعی می‌کنند او را ببلعند، اما ترامپ پشتیبانی بی‌نظیری دارد که رئیس‌جمهوران اسبق آمریکا در خواب هم نمی‌دیدند.»

انتهای پیام/

نظر شما