شناسهٔ خبر: 41325712 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

یمن:

سازمان ملل تحت کنترل عربستان است

یمن با صدور بیانیه ای از تداوم حملات ائتلاف سعودی علیه زنان و کودکان یمنی و موضع گیری خنثی سازمان ملل در قبال این جنایات انتقاد کرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

وزارت بهداشت یمن با صدور بیانیه ای از تداوم حملات ائتلاف سعودی علیه زنان و کودکان یمنی و موضع گیری خنثی سازمان ملل در قبال این جنایات انتقاد کرد.

اخبار بین الملل-در این بیانیه آمده است: ما شاهد ارتکاب جنایت از سوی ائتلاف سعودی در یمن هستیم اما سازمان ملل اقدامی برای توقف این جنایات نمی کند.

در این بیانیه نوشته شده است: جنگنده های ائتلاف سعودی منازل شهروندان یمنی را در روستای ضاعن بمباران کردند که به دنبال آن ۸ یمنی که تمام آنها را زنان و کودکان تشکیل می دادند شهید شدند.

بر اساس این بیانیه، حملات ائتلاف سعودی در برابر چشمان مسئولان سازمان ملل رخ می دهد.

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد: ما شدیدا این حملات را محکوم میکنیم چرا که بیانگر میزان وحشیگری ائتلاف سعودی بوده و مسئولیت خون یمنی ها در جریان این جنایت و دیگر جنایات بر گردن متجاوزان است.

این وزارتخانه افزود: سازمان ملل بعد از رسوایی تاریخی خود و حذف نام عربستان از لیست قاتلان کودکان یمنی نشان داد که تحت کنترل عربستان سعودی قرار دارد. ما باقی ماندن دبیر کل سازمان ملل در رأس این نهاد را محکوم می کنیم.

 

نظر شما