شناسهٔ خبر: 41325691 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

گفت‌وگو|

وضعیت متروی تهران با اعتبارات جدید مالی بهبود می‌یابد

خبرگزاری میزان- رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به تشریح اختصاص اعتبارات مالی جدید به مترو و تاثیر آن بر ناوگان حمل و نقل عمومی پرداخت.

صاحب‌خبر -

محمد علیخانی در گفت‌وگو با میزان به سوالی در خصوص واریز اعتبارات جدید به متروی تهران و تاثیر مشهود آن در ناوگان حمل و نقل عمومی در این شرایط کرونایی پاسخ داد و گفت: قطعا تخصیص منابع مالی جدید تاثیر بسیاری در تکمیل و توسعه مترو دارد و بر همین اساس برنامه ریزی‌های لازم برای تکمیل و بهره برداری از ۱۲ ایستگاه مترو تا پایان سال صورت گرفت.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به جلسات برگزار شده در خصوص بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی تصریح کرد: برنامه زمانبندی پروژه‌های حمل و نقلی و عمرانی مشخص شده تا ان شاءالله در فواصل زمانی تعیین شده این پروژه‌های نیمه تمام و اولویت دار تا پایان سال افتتاح شود.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در صورتیکه دولت و سایر دستگاه‌ها به تکالیف قانونی خود در تامین منابع مالی بخش حمل و نقل عمل کنند، قطعا اتمام پروژه‌ها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: البته اوراق تخصیص یافته و تحقق بخشی از آن در حال حاضر توانست مقداری از منابع مورد نیاز مترو را حل کند و نه اینکه بگوییم تمامی مشکلات در این زمینه مرتفع شده است بلکه توانست به افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو در آینده نزدیک کمک کند.

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا تهاتر نفت برای خرید اتوبوس در تهران به خرید واگن مترو نیز اختصاص پیدا می‌کند یا خیر، خاطرنشان کرد: تهاتر نفت و اتوبوس فعلا در حد حرف بوده و هنوز عملیاتی نشده است.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در ادامه به سوال دیگری در خصوص احتمال کم شدن ساعات کاری مترو و دیگر وسایل نقلیه عمومی با توجه به افزایش مبتلایان به کرونا در راستای کاهش تجمعات شهری پاسخ داد و تصریح کرد: تا زمانیکه تمام بخش‌های مختلف کشور در حال فعالیت هستند حمل و نقل قابل تعطیل شدن نیست و کاهش ساعت کاری حمل و نقل هم معنی ندارد.

علیخانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر ساعات کاری مترو کم شد، مردم چگونه به سر کار خود بروند و باید به این مساله توجه داشت که همه مردم از خودروی شخصی برخوردار نیستند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما