شناسهٔ خبر: 41098822 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

آیت الله فلاحتی:

تغییر فرهنگ حربه جدید دشمنان/سگ گردانی دور از شأن گیلانیان است

رشت- امام جمعه رشت با اشاره به اینکه تغییر فرهنگ در جامعه اسلامی حربه جدید دشمنان است، گفت: سگ گردانی در گیلان دور از شأن مردم این استان است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته رشت در مصلای امام خمینی (ره) با تبریک ولایت باسعادت امام رضا (ع) و با بیان اینکه ایشان درباره توکل فرموده‌اند: «حقیقت توکل این است که انسان از کسی غیر از خدا نترسد»، اظهار کرد: حضور امام رضا (ع) در ایران ثمرات و برکات بسیاری برای ما داشته است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مناظره‌های امام رضا (ع) زمینه تقویت جایگاه رهبری دینی را فراهم کرد، گفت: شیعه با آمدن امام رضا تقویت شد.

وی در ادامه با تشریح مسائل روز جهان و با اشاره به وضعیت امروز جامعه آمریکا، افزود: امروز شاهد فروپاشی تدریجی قدرت پوشالی آمریکا هستیم مقامات این کشورها با همه ادعاهای خود در کنترل ویروس کرونا در میان همه کشورها عقب مانده هستند.

آیت الله فلاحتی به توطئه دشمن برای تغییر فرهنگ در جامعه اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: سگ گردانی یکی از پدیده‌های وارداتی است که امروز در جامعه شاهد آن هستیم که به هیچ عنوان با فرهنگ بومی و دینی ما همخوانی ندارد.

وی با بیان اینکه این سگ گردانی متأسفانه توسط عده‌ای غرب زده به یک فرهنگ در کشور تبدیل شده است، گفت: افزایش این پدیده در استان گیلان گلایه مردم مؤمن، با فرهنگ و مسلمان این استان را به دنبال داشته است.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه خانواده‌ها مؤمن و مسلمان باید در حل این معضل مشارکت داشته باشند، اظهار کرد: سگ در اسلام جز نجاسات محسوب می‌شود و در جامعه اسلامی باید با ترویج این موضوع برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه افرادی که مبادرت به سگ کردانی می‌کنند غافل و نادان بوده و با احکام اسلام مقابله می‌کنند، گفت: ترویج هر چه بیشتر این پدیده شوم آثار نامطلوبی به دنبال دارد و افزایش این موضوع در استان گیلان دور از شأن مردم با فرهنگ و مؤمن این استان است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه باید در این زمینه امر به معروف و نهی از منکر شود که این نیز وظیفه همگانی است، افزود: جوانان انقلابی و هیئت‌های مذهبی باید به ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان در زمینه مقابله با چنین پدیده‌های همکاری کنند.

وی همچنین با اشاره به موضوع توجه به حیا و عفت، تأکید کرد: این موضوع باید در سبک زندگی اسلامی مورد توجه قرار گیرد. قرآن کریم نیز به حیا و عفت توجه بسیاری داشته است و در روایات آمده، کسی که حیا ندارد ایمان ندارد و این امر نشان دهنده نزدیک بودن حیا و ایمان به همدیگر است.

نظر شما