شناسهٔ خبر: 41098821 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت مطرح کرد؛

انتقاد از تعطیلی مراسم حج امسال/ اهمیت فریضه حج در بیان امام رضا(ع)

حجت الاسلام نواب گفت: عربستان بدون نظرخواهی از ملت‌های مسلمان حج این آیین مهم را به تعطیلی کشانده است.

صاحب‌خبر -

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، حجت ‌الاسلام  نواب ،نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم بیان کرد: ما برای برگزاری حج با رعایت پروتکل‌های بهداشتی چند نامه و راهکار به مسئولان عربستان ارسال کردیم که هیچ‌وقت به آن‌ها توجهی نشد.

او افزود: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌شد حج امسال با حفظ فاصله‌گذاری و با حضور افراد کمتری برگزار شود، اما برنامه‌های حج امسال از سوی کشور عربستان تعطیل‌شده است.

نواب اضافه کرد: امسال قرار بود ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر زائر ایرانی در آیین حج تمتع اعزام بشوند که درمجموع ۷۳ هزار نفر برای حضور در این مراسم ثبت‌نام کردند.

اهمیت فریضه حج در بیان امام رضا(ع)

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: از نگاه امام رضا (ع) اهمیت فریضه حج در تأثیرگذاری آن در ابعاد شخصی، اجتماعی و سیاسی است.

نواب افزود: ازنظر امام رضا (ع) حج چنان تاثیری در عالم خلقت دارد که حتی افرادی که موفق به گزاردن حج نشدند و در نقاط دوردست جهان زندگی می‌کنند نیز بهره‌مند می‌شوند.

او عنوان کرد: ازآنجایی‌که امروز حج در جایگاه واقعی خود انجام نمی‌گیرد مسلمانان جهان از حل کردن مشکل فلسطین عاجز مانده‌اند.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: اگر حج به همان طریق ابراهیمی و اصیل خود انجام بگیرد می‌تواند مشکلات جهان اسلام مانند فلسطین، سوریه، عراق و ... را برطرف کند.

او با اشاره به اهمیت زیارت امام رضا (ع) گفت: طبق روایات ارزش زیارت امام هشتم (ع) از زیارت سایر ائمه بیشتر است.

انتهای پیام/ش

نظر شما