شناسهٔ خبر: 41098155 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

آخرین آمار ابتلاء و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۱۳ تیر

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلاء، بهبودیافته و جان باختگان ناشی از بیماری کرونا ویروس در کشور را تا تاریخ ۱۳ تیرماه ۹۹ اعلام کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایمنا، سیما سادات لاری در نشست خبری خود که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در خصوص آمار جدید ابتلاء به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ جمعه ۱۳ تیر ماه _ اظهار کرد: در این بازه زمانی بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور دو هزار و ۵۶۶ مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر رسیده است.

وی افزود: از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۱۹۶ هزار و ۴۴۶ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت تعداد جان‌باختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۱۵۴ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون در کشور بر اثر بیماری کرونا ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر جان باخته‌اند.

لاری گفت: از تعداد مبتلایان شناسایی شده یک هزار و ۴۸۳ مورد در موارد بیمارستانی به شمار می‌آید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سه هزار و ۱۲۳ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی گفت: در حال حاضر استان‌های کردستان، خوزستان، کرمانشاه، ایلام، هرمزگان، بوشهر و خراسان رضوی در وضعیت قرمز هستند و استان‌های تهران، فارس، البرز، مازندران، همدان، زنجان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند

لاری اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۹۵۸ نمونه تست آزمایشگاهی در کشور در زمینه کرونا دریافت شده است.

نظر شما