شناسهٔ خبر: 41063631 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: دانشجو | لینک خبر

آهون منش در گفتگو با دانشجو:

امتحانات دانشگاه‌های غیر انتفاعی در مناطق قرمز غیر حضوری برگزار شود / امکان تغییر محل آزمون برای دانشجویان خوابگاهی

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: تاکید شده است تا دانشگاه‌های غیر انتفاعی در صورت فراهم بودن شرایط، آزمون‌های خود را به صورت حضوری برگزار کنند؛ اما اگر دانشگاهی در منطقه قرمز قرار دارد بهتر است غیر حضوری باشد.

صاحب‌خبر -

علی آهون منش، رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، درباره اعتراض دانشجویان به برگزاری آزمون های پایان ترم به صورت حضوری گفت: وزارت علوم اختیار شیوه برگزاری آزمون‌های پایان ترم را به دانشگاه‌ها داده است. نحوه برگزاری آزمون‌های پایان ترم دانشجویان دانشگاه‌های غیر انتفاعی نیز توسط شورای هر دانشگاه تصمیم گیری می‌شود اما در کل تاکید شده است تا دانشگاه‌های غیر انتفاعی در صورت فراهم بودن شرایط، آزمون‌های خود را به صورت حضوری برگزار کنند. اما اگر دانشگاهی در منطقه قرمز قرار دارد بهتر است غیر حضوری باشد. 

 

وی ادامه داد: برگزاری آزمون‌ها به صورت غیرحضوری تنها در دانشگاه‌هایی انجام می‌شود که حضور دانشجویان برای شرکت در امتحانات منوط به حضور در خوابگاه است. زیرا خوابگاه‌ها محدودیت بسیار شدیدی برای اسکان دانشجویان دارند به طوری که تنها می‌توان در یک اتاق یک یا دو نفر حضور داشته باشد. بنابراین لازم است ان دانشگاهه ا امتحانات خود را به صورت الکترونیک برگزار کنند. 

 

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی با بیان اینکه دانشگاه‌هایی که در مناطق زرد یا سفید هستند الزامی به غیر حضوری بودن امتحانات ندارد؛ اظهار کرد: دانشگاه های که امتحانات خود را به صورت حضوری برگزار می‌کنند ملزم هستند تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. که از جمله آن افزایش فاصله‌ها  تا یکو نیم متر،لزوم استفاده از ماسک و دستکش و ضد عفونی کردن کفش ها و وسایل دانشجویان است. 

 

آهون منش تصریح کرد: دانشجویان از آن جهت که علاقه دارند امتحانات به صورت حضوری نباشد، خواستار برگزاری آزمون‌ها به صورت مجازی هستند وگرنه بر مبنای آنچه که در منطقه اتفاق افتاده است سخن نمی‌گویند. دلیلی برای اعترزاض دانشجویان در مناطق سفید یا زرد وجود ندارد زیرا دانشجویانی در روزهای دیگر نیز در سطح شهر تردد می‌کنند و از این جهت مشکلی برای آن‌ها  وجود ندارد.  بنابراین  می‌توانند در دانشگاه نیز حضور یابند و امتحان خود را به صورت حضوری دهند. 

 

وی با بیان اینکه شرایطی ایجاد شده است تا دانشجویانی که برای شرکت در آزمون‌های حضوری نیاز به اسکان در خوابگاه دارند، در دانشگاه شهر محل خود امتحان دهند؛ تاکید کرد: در همین راستا سوالات مورد نظر اساتید به محل آزمون که دانشگاه غیر انتفاعی یا پیام نور خواهد بود، ارسال می‌شود و دانشجو با هماهنگی‌های انجام شده می‌تواند در آنجا امتحان دهد. 

 

 رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی در پایان خاطرنشان کرد: ضرورت برگزاری امتحانات به شکل حضوری موجب می‌شود تا امکان تقلب دانشجویان کاهش یابد.

 

نظر شما