شناسهٔ خبر: 40487044 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

شهردار ایرانشهر:

صنوف مزاحم در این ایرانشهر ساماندهی می‌شوند

نوراحمد درخوش گفت: برای ساماندهی و انتقال صنوف مزاحم این شهر جانمایی زمین انجام شده و شهرداری اقدام به آماده سازی زیرساخت‌های مورد نیاز در این رابطه کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، نوراحمد درخوش  شهردار ایرانشهر اظهارداشت: صاحبان اصناف پس از دریافت زمین باید در یک ساز و کار و بازه زمانی مشخص ملک خود را در محل جدید احداث کنند در واگذاری زمین‌ها باید به توانایی صاحبان اصناف برای عملیاتی شدن طرح توجه شود.

او  ادامه داد: طرح ساماندهی صنوف مزاحم شهر ایرانشهر و جانمایی آن‌ها در یک مکان مشخص علاوه‌بر کاهش آلودگی هوا و آلودگی صوتی باعث رونق فعالیت‌های این بخش می‌شود.

شهردار ایرانشهر گفت: ساماندهی صنوف مزاحم و استقرار آن‌ها در یک مکان مشخص علاوه‌بر رونق این بخش موجب زیبایی سیمای شهر و تسهیل امور مردم می‌شود که شهرداری با همکاری سایر دستگاه‌ها باید نسبت به ساماندهی صنوف مزاحم اقدام کند.

او  بیان کرد: این طرح باید در یک چارچوب و مدل مشخص اجرا شود تا به نتیجه مورد نظر منتج شود.

درخوش اظهارداشت: مدل استقرار این صنوف نیز باید مشخص باشد و متولی اجرای این طرح شهرداری به تنهایی نیست و باید تمامی دستگاه‌های متولی امر پای کار باشند.

او  با بیان اینکه هم‌اینک حدود ۲۰ درصد مشاغل مزاحم داخل شهر فعالیت دارند، ادامه داد: با وجود اینکه تعداد این مشاغل زیاد نیستند، اما تقریبا بخشی از تراکم شهر را به طور کامل اشغال کرده‌اند و باعث ایجاد آزار و اذیت ساکنان آن مناطق شده است.

انتهای پیام/ع

نظر شما